آمریکا: آماده‌ایم با حُسن نیت برای بازگشت به توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که کشورش آماده است با حُسن نیت برای بازگشت به توافق هسته‌ای مذاکره کند. جیک سالیوان در اظهاراتی تصریح کرد: سیگنال‌های مثبتی درمورد آمادگی ایران برای بازگشت به مذاکرات دریافت کردیم. مشاور امنیت ملی آمریکا افزود:

کد خبر : 1560
تاریخ انتشار : جمعه 29 اکتبر 2021 - 0:10
آمریکا: آماده‌ایم با حُسن نیت برای بازگشت به توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که کشورش آماده است با حُسن نیت برای بازگشت به توافق هسته‌ای مذاکره کند.

جیک سالیوان در اظهاراتی تصریح کرد: سیگنال‌های مثبتی درمورد آمادگی ایران برای بازگشت به مذاکرات دریافت کردیم.

مشاور امنیت ملی آمریکا افزود: باید منتظر بمانیم تا ببینیم ایران جه زمانی پای میز مذاکرات خواهد نشست.

او مدعی شد: ما برای بازگشت به توافق هسته‌ای و مذاکره با حُسن نیت آماده‌ایم و امیداوریم ایرانی‌ها نیز این‌گونه باشند.

دیروز چهارشنبه علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان پس از رایزنی‌های خود با انریکا مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تأکید بر لزوم لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اعلام کرد که مذاکرات برای احیای برجام تا پیش از اتمام ماه نوامبر ازسرگرفته خواهد شد.

تاکنون ۶ دور مذاکرات در وین، پایتخت اتریش، و با هدف احیای توافق هسته‌ای ایران انجام شده که آخرین دور آن در تاریخ ۳۰ خرداد ماه امسال بوده است.

در این نشست‌ها نمایندگان ایران و گروه ۱+۴ (چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و آلمان) حضور داشتند و آمریکا نیز غیرمستقیم در جریان آن قرار می‌گرفت، البته کارشکنی آمریکا در رفع تحریم‌ها باعث شد تا مذاکرات تاکنون به نتیجه مشخصی نرسد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود