آمریکا: از شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری به شدت نگرانیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از تصمیم رژیم صهیونیستی درباره گسترش شهرک سازی در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد.

بر اساس این گزارش، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از شهرک سازی رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و گفت: ما از طرح اسرائیل برای پیشبرد ساخت هزاران واحد مسکونی به شدت نگران هستیم.

گفتنی است که منابع رژیم صهیونیستی به تازگی از تلاش این رژیم برای ساخت شهرک‌های جدید در کرانه باختری خبر دادند.

منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این رژیم قصد ساخت ۱۳۵۵ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را دارد.

چند روز قبل هم یک مرکز حقوقی در اراضی اشغالی اعلام کرده بود که کار ساخت یک شهرک در شهر الخلیل توسط پیمانکاران و ارتش رژیم صهیونیستی در حال پیگیری است.

بر اساس این گزارش، شهرک مذکور نخستین شهرک اشغالگران در شهر الخلیل طی ۲۰ سال اخیر است.

طبق این اعلام، شهرک مذکور از ۳۱ واحد مسکونی تشکیل شده و کار ساخت آن در ایستگاه قدیمی اتوبوس‌های الخلیل که پیشتر از دولت اردن به اجاره گرفته شده بود، در حال پیگیری است.

بر اساس گزارش این سازمان حقوقی، کابینه جدید رژیم صهیونیستی به ریاست نفتالی بنت در موضوع مناقشه با فلسطین تمرکز خود را بر توسعه شهرک‌ها و انضمام بیشتر مناطق کرانه باختری به اراضی اشغالی گذاشته است.

گفتنی است که الخلیل بزرگترین شهر کرانه باختری است. توسعه شهرک‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین در سایه بی توجهی جامعه بین الملل صورت می‌گیرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا