ائتلاف سعودی مدعی شد: فرودگاه أب‌ها مورد هجوم پهپادی ارتش یمن قرار گرفته است

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری الجزیره، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف سعودی در اظهاراتی بار دیگر مدعی حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به فرودگاه أب‌ها واقع در جنوب عربستان شد.

طبق ادعای وی این فرودگاه مورد هجوم پهپادی ارتش یمن و کمیته‌ها مردمی قرار گرفته است که پهپاد بمب‌گذاری شده رهگیری و پیش از رسیدن به هدف ساقط شده است.

ترکی المالکی در این راستا افزود: پدافند هوایی ائتلاف سعودی موفق شده است یک فروند پهپاد ارتش یمن را در منطقه جازان شناسایی و سرنگون کند.

از سوی دیگر، تاکنون ارتش یمن نسبت به این ادعا واکنشی نشان نداده است.

نزدیک به ۷ سال است که ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان به یمن حمله کرده و مناطقی از آن را نیز تحت اشغال خود درآورده است. عربستان در حالی مدعی موافقت با ایجاد آتش‌بس در یمن است که این کشور را هدف حملات بی‌امان خود قرار داده و از سوی دیگر مقامات دولت نجات ملی یمن نیز بار‌ها تأکید کرده‌اند که تا زمانی که ائتلاف سعودی جنگ علیه یمن را متوقف نکند و محاصره را پایان نبخشد، طرح پیشنهاد آتش‌بس را بی فایده می‌داند.

محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی سبب کمبود شدید مشتقات نفتی در این کشور شده است و نبود سوخت ۱۵۰۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی در این کشور را با خطر بسته شدن مواجه کرده است و عربستان در حالی مدعی موافقت با ایجاد آتش‌بس در یمن است که این کشور را هدف حملات بی‌امان خود قرار داده و از سوی دیگر مقامات دولت نجات ملی یمن نیز بار‌ها تاکید کرده اند که؛ تا زمانی که ائتلاف سعودی جنگ علیه یمن را متوقف نکند و محاصره را پایان نبخشد، طرح پیشنهاد آتش‌بس را بی فایده می‌داند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا