ابتکار ایران در معرفی صهیونیسم به عنوان شکلی از نژادپرستی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، علی بحرینی سفیر ایران در ژنو، در بیانیه مشترکی که به نمایندگی از تعدادی کشورها در نشست 56 شورای حقوق بشر قرائت کرد،  ضمن انتقاد شدید از جنایات رژیم اسرائیل در غزه اظهار داشت که صهیونیسم یکی از مظاهر نژاد پرستی است و رژیم صهیونیستی مبتنی بر آپارتاید، حقوق بشر فلسطینیان را به صورت گسترده نقض کرده است. 

علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو، در نشست شورای حقوق بشر که با حضور گزارشگر ویژه نژادپرستی برگزار شد، به نمایندگی از تعدادی کشورهای اسلامی و برخی کشورهای مستقل بیانیه مشترکی را با محوریت ضرورت احیای قطعنامه 3379 مجمع عمومی سازمان ملل در راستای شناسایی صهیونیسم به عنوان یکی از اشکال نژادپرستی قرائت نمود. 

در این بیانیه مشترک همچنین با اشاره به گزارش سال 2017 کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای غرب آسیا (یونسکوا)، رژیم صهیونیستی به عنوان «رژیم آپارتاید» در برابر فلسطینیان شناسایی و تصریح شده است که «ممنوعیت تبعیض نژادی و آپارتاید یک قاعده آمره در حقوق بین الملل بوده و همچنین نقض آشکار اهداف و اصول منشور ملل متحد است.  در این بیانیه مشترک از جامعه بین المللی خواسته شده است تا اقدام قاطع علیه نهادهای اسرائیلی مرتکب جنایت علیه بشریت انجام دهد.

 این ابتکار گامی مهم در راستای احیای مفاد اصلی قطعنامه 3379 یا قطعنامه شناسایی صهیونیسم به عنوان شکلی از نژادپرستی خواهد بود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا