ادامه دار بودن رگبار باران در اردبیل

از بعد از ظهر روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی جدیدی به استان اردبیل رگبار باران (گاهی توام با رعد و برق) بخش‌های وسیع تری از استان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. این وضع جوی ناپایدار تا اواخر هفته آتی در استان ماندگار خواهد بود.

بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل، با توجه به شرایط فصلی و محلی در برخی از نواحی بویژه در مرکز و جنوب استان شاهد رشد ابرهای همرفتی، وزش تندبادهای لحظه ای و رگبار موقتی باران و رعد و برق خواهیم بود.

بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان می دهد که تا روز یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) با توجه به شرایط فصلی و محلی در برخی از نواحی بویژه در مرکز و جنوب استان شاهد رشد ابرهای همرفتی، وزش تندبادهای لحظه ای و رگبار موقتی باران و رعد و برق (در نواحی مستعد با احتمال اصابت صاعقه، بارش تگرگ و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی) خواهیم بود.

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) با جنوبی شدن جریانات جوی، وزش باد گرمیج (تند تا گاهی نسبتاً شدید) و افزایش دمای هوا در غالب مناطق بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان پیش بینی می شود.

از ظهر روز دوشنبه مجدداً جهت جریانات در استان شمالی شده و وزش باد شرقی باعث شارش رطوبت خزری به استان می شود متعاقب این شرایط جوی، بر میزان ابرناکی افزوده شده، از دمای هوا کاسته خواهد شد.

از بعد از ظهر روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی جدیدی به استان رگبار باران (گاهی توام با رعد و برق) بخش‌های وسیع تری از استان را تحت تاثیر خود قرار می دهد. این وضع جوی ناپایدار تا اواخر هفته آتی در استان ماندگار خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا