ارتقاء امنیت محدوده «انبار نفت شهران» با کاهش میزان نگهداری مخازن

شهردار منطقه ۵ تهران از تحقق ارتقاء امنیت محدوده انبار نفت شهران با کاهش میزان نگهداری مخازن این انبار خبر داد.

احسان شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح موضوع ارتقاء ایمنی محدوده انبار نفت در منطقه ۵ گفت: در خصوص افزایش ایمنی محدوده انبار نفت در منطقه ۵ باید چند نکته را مورد توجه قرار داد؛ نخست آنکه در چند سال گذشته مصوبه‌ای داشتیم مبنی بر اینکه انبار نفت تا سقف ۱۰ درصد مخازن خود را می‌تواند پر کند که تصمیمی راهبردی و با اهمیت بود و می‌تواند کمک کند اگر خدایی نکرده اتفاقی بیفتد سوخت ذخیره شده در انبار نفت به نحوی نباشد که آسیب جدی به محدوده برساند.

وی افزود: نکته دیگر اراده شهرداری تهران است که با همکاری وزارت نفت به این تصمیم رسیدند که با بودجه وزارت نفت شهرداری تهران پروژه‌ای را با عنوان پل اجرایی کند که طی آن مقرر شد جزئیات فنی پروژه توسط شهرداری تهران به وزارت نفت اعلام شود و بر مبنای آن بودجه مورد نیاز از سوی وزارت نفت پیش بینی شود.

شریفی ادامه داد: با اجرای این پروژه، پلی که از ضلع جنوب شرقی انبار نفت قرار دارد وارد خیابان سیمان بولیوار و از آنجا بلافاصله وارد بزرگراه شهید باکری می‌شود و با احداث این پل نگرانی مردم محله شهران تا بخش قابل توجهی مرتفع خواهد شد. همچنین جلسه دیگری در سازمان مدیریت بحران داشتیم که وزارت نفت تعهد کرد همه استانداردهای ایمنی را هم در خصوص وضع موجود انبار نفت و هم درباره نفت‌کش‌ها مورد توجه قرار دهد و رعایت کند.

نفت‌کش‌ها در این محدوده با ضوابط ایمنی تعریف شده، انجام می‌شود

شهردار منطقه ۵ تهران تأکید کرد: به این ترتیب تردد نفت‌کش‌ها در این محدوده با ضوابط ایمنی تعریف شده انجام می‌شود و پلیس هم همراهی خوبی در حوزه کنترل نفت‌کش‌ها خواهد داشت که اگر نفت‌کش‌ها استانداردهای لازم را رعایت نکنند آنها را توقیف و برخورد قانونی با آنها صورت بگیرد. 

شریفی ادامه داد: نکته دیگر همکاری مشترک میان پلیس و شهرداری است و در خصوص ارتقاء ایمنی محدوده انبار نفت، مسیر موقتی در محدوده شهران پیش‌بینی شد که این مسیر عملیاتی و دسترسی موقت مسیر اصلاحی در حال حاضر جایگزین مسیر سنتی شده است که نفت‌کش‌ها می‌توانند از آن تردد کنند و امیدواریم با احداث این مسیر دیگر شاهد تردد نفت‌کش‌ها در مسیر سنتی نباشیم و عملاً این مسیر که کمتر در بافت مسکونی قرار گرفته است، مورد استفاده نفت‌کش‌ها قرار گیرد.

وی افزود: وجود مجموعه انبار نفت در محدوده بافت مسکونی می‌تواند همیشه با دغدغه‌هایی همراه باشد؛ اما بخش قابل توجهی از این دغدغه‌ها با کنترل‌های ایمنی و اصلاح مسیر تردد و کاهش سطح نگهداری مخازن می‌تواند کاهش پیدا کند.

انتهای پیام
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا