اردن جنایت جدید اشغالگران در خان یونس را محکوم کرد

وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه‌ای هدف قرار دادن مدرسه «العوده» در شهر خان یونس توسط نیروهای رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، وزارت خارجه اردن با الفاظ شدیداللحنی تداوم حملات هدفمند و بی‌وقفه رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و پناهگاه‌های آوارگان فلسطینی در نوار غزه که آخرین آن هدف قرار دادن مدرسه العوده در منطقه «عبسان» در خان یونس بود را محکوم کرد.

براساس گزارش صدی البلد، سفیان القضاة، سخنگوی وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که کشورش مخالف تداوم ارتکاب جنایت‌های جنگی و نسل‌کشی اشغالگران صهیونیست علیه فلسطینیان در نوار غزه است که این اقدامات اشغالگران نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قوانین بشردوستانه و نیز زیرپا گذاشتن تمامی ارزش‌های انسانی و اخلاقی است.

وزارت خارجه اردن از جامعه جهانی و شورای امنیت خواست تا برای توقف اینگونه جنایت‌ها اقدامات فوری و قاطعانه‌ای اتخاذ کرده و از غیرنظامیان فلسطینی حفاظت کنند.

سخنگوی وزارت خارجه اردن تاکید کرد عدم مجازات و بازخواست اشغالگران صهیونیست و فرار کردن آنها از مجازات، صهیونیست‌ها را به سمت ارتکاب نقض‌ها و تجاوزات و افزایش درد و رنج ملت فلسطین سوق می‌دهد.

وی همچنین اظهار کرد این سیاست سیستماتیک در سایه سکوت بین‌المللی و اتخاذ نکردن تدابیر قاطعانه برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیست به غزه ادامه دارد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه روز سه‌شنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی مرتکب جنایت کشتار علیه آوارگان در مدرسه‌ای واقع در منطقه «عبسان» در شرق خان یونس شد که ۲۹ شهید برجای گذاشت که بیشتر آنها زن و کودک بودند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه نیز اعلام کرد که درنتیجه هدف قرار دادن مجتمع پزشکی ناصر توسط رژیم صهیونیستی ۱۹ تن شهید و ۵۳ تن زخمی شدند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا