اسلام‌آباد:هماهنگی نزدیک با تهران برای صلح افغانستان حائز اهمیت است

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای جزئیات دیدار وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در تهران، برگزار نشست هیات‌های دو کشور و نشست خبری «حسین امیرعبداللهیان» و «شاه محمود قریشی» را تشریح کرد.

در این بیانیه آمده است: قریشی، وزیر امور خارجه در حضور محمدصادق نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان و رحیم حیات قریشی سفیر پاکستان در ایران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و اعضای هیات ایرانی دیدار کرد.

وزرای خارجه ایران و پاکستان در مورد موضوعات مورد علاقه گفتگوهای گسترده ای داشتند.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود: قریشی با یادآوری ابتکار اسلام‌آباد برای توسعه رویکرد منطقه‌ای در قبال افغانستان، خاطرنشان کرد: سفر وی به تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و ایران منجر به اولین نشست کشورهای همسایه افغانستان شد که عملاً در هشتم سپتامبر ماه گذشته برگزار شد.

وزیر امور خارجه پاکستان بر اهمیت هماهنگی نزدیک بین این کشور و ایران تاکید کرد و افزود که این تلاش های مشترک به دستیابی به هدف مشترک افغانستان صلح آمیز و با ثبات کمک خواهد یافت.

وی با به اشتراک گذاشتن دیدگاه پاکستان در مورد افغانستان پس از سفر اخیر خود به کابل، بر نیاز فوری به ارائه کمک های بشردوستانه به افغانستان برای تثبیت وضعیت اقتصادی این کشور تاکید کرد.

قریشی گفت: پاکستان با تسهیل تجارت و رفت و آمد در مرزها به حمایت از برادران افغان ادامه خواهد داد.

اسلام‌آباد:هماهنگی نزدیک با تهران برای صلح افغانستان حائز اهمیت است

تعهد پاکستان برای گسترش همکاری‌ها با ایران

وزیر امور خارجه پاکستان در این دیدار ضمن تاکید بر تعهد کسورش به توسعه روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها، گفت: پاکستان، ایران را همسایه نزدیک و مهم می داند.

قریشی از حمایت های همیشگی ایران در موضوع کشمیر به ویژه در بالاترین سطح قدردانی کرد.

در بیانیه مذکور آمده است: حسین امیر عبداللهیان از پذیرش دعوت ایران توسط وزیر امور خارجه پاکستان برای شرکت در دومین نشست کشورهای همسایه افغانستان که قرار است فردا برگزار شود، تشکر و بر اهمیت هماهنگی نزدیک تهران-اسلام‌آباد در مورد افغانستان تاکید کرد.

وی نسبت به موفقیت تلاش های مشترک برای کمک به افغانستان در مسیر صلح و رفاه ابراز امیدواری و بر تعهد کامل ایران برای تقویت روابط دوجانبه در همه زمینه ها با پاکستان تاکید کرد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: شاه محمود در طول سفر خود به تهران با دیگر مقام‌های ایرانی دیدار خواهد کرد.

وی همچنین با همتایان خود از کشورهای آسیای مرکزی که در این نشست شرکت دارند، دیدار خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا