اعتراض روسیه به آلمان در پی اظهارات وزیر دفاع این کشور

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه یادداشت اعتراض‌آمیزی به فرستاده نظامی آلمان تسلیم کرد که در آن به اظهارات وزیر دفاع این کشور مبنی بر ضرورت بازدارندگی در قبال  قابلیت‌های هسته‌ای روسیه اعتراض شده بود. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد این دیپلمات آلمانی

کد خبر : 572
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 26 اکتبر 2021 - 0:12
اعتراض روسیه به آلمان در پی اظهارات وزیر دفاع این کشور

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه یادداشت اعتراض‌آمیزی به فرستاده نظامی آلمان تسلیم کرد که در آن به اظهارات وزیر دفاع این کشور مبنی بر ضرورت بازدارندگی در قبال  قابلیت‌های هسته‌ای روسیه اعتراض شده بود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد این دیپلمات آلمانی را احضار کرده و ”توجه وی را به اظهارات وزیر دفاع آلمان مبنی بر ضرورت بازدارندگی هسته‌ای در قبال روسیه جلب و یادداشتی تسلیم وی کرده است.“

این اقدام تازه‌ترین نشان از تنش روزافزون میان روسیه و ناتو بعد از توافق وزرای دفاع این ائتلاف در روز پنج شنبه بر سر برنامه‌ای تازه برای دفاع در برابر هرگونه حمله احتمالی روسیه به جبهه‌های چندگانه می‌باشد.

وزیر دفاع آلمان هفته گذشته درباره این برنامه گفت: ”این راه بازدارنده تازه‌ای است.“

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز شنبه ناتو را متهم کرد که به تدریج در حال انباشت نیرو در نزدیکی مرز‌های روسیه است و مایل به گفتگو با روسیه درباره امنیت بر اساس موازین برابر نیست.

چندی پیش وزیر دفاع روسیه گفته بود ناتو برای گفتگوی برابر درباره مسائل مختلف آماده نیست علاوه بر اینکه اقدام ناتو به اجرای طرح‌های بازدارندگی در افغانستان با فاجعه‌ای پایان یافت که همه جهانیان را درگیر خودش کرده است.

در پی اقدامات تحریک‌آمیز ناتو از جمله اخراج هشت دیپلمات روس از مقر این سازمان در بروکسل، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه هفته گذشته از تعلیق فعالیت نمایندگی ناتو در مسکو خبر داد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود