اعتماد به صنعت خودرو برمی‌گردد

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، محمد صفایی دلوئی با تقدیر از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در کاهش چشمگیر تعهدات معوق و اینکه این موضوع در اقتصاد کشور چگونه معنا و مفهوم می‌شود، اظهار کرد: بزرگترین سرمایه هر سازمان، اعتباری است که به واسطه عملکرد و خروجی برنامه و اهداف بلند مدت آن حاصل می‌شود؛ بهترین پاداش این اعتبار، اعتمادی است که مشتریان و جامعه به آن خواهند داشت.

وی افزود: بی شک صفر شدن معوقات گروه سایپا و جلب رضایت مشتریان حاصل تلاش بی وقفه و شبانه روزی این بنگاه اقتصادی است و قطعاً پیامدهای خوبی در ابعاد مختلف اقتصادی به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی افزایش تولید خودرو توسط خودروسازان داخلی را عامل مهمی در جهت کاهش سوداگری دلالان دانست و گفت: یکی از عوامل مهم کاهش تولید خودرو و افزایش معوقات خودروسازان، تحریم است؛ اگر چنین اتفاقی در کشور رخ نمی‌داد اکنون صنعت خودرو با همکاری شرکای خارجی خود به توسعه خوبی دست پیدا کرده بود.

وی با بیان اینکه تحریم صنعت خودرو، باعث شد که شرکای خارجی بدون پای بندی به تعهدات خود ایران را ترک کنند، تصریح کرد: خروج خودروسازان خارجی از ایران و تحریم‌های سختگیرانه آمریکا علیه ایران، سبب شد که بازار خودرو با تنش قیمتی مواجه شود؛ از این رو سوداگران از فرصت به دست آمده به نفع خود و به ضرر مردم بهره برداری کردند و موجب اخلال در بازار خودرو و افزایش سرسام آور قیمت‌ها شدند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صفر شدن معوقات سایپا دلگرم کننده است و باید آن را به فال نیک گرفت، افزود: امیدوارم، سایپا و سایر شرکت‌های خودروسازی با کمک مجلس و دولت صنعت خودرو را توسعه دهند به گونه‌ای که محصولات قابل رقابت با خودروهای مشابه خارجی باشد.

وی افزود: تلاش سایپا در جهت افزایش تولید، نشان از عزمی جزم در جهت خودکفایی، پایان دادن به واردات و کم اثر کردن تحریم‌ها است.

صفایی دلوئی بومی سازی صنعت خودرو را ضروری دانست و گفت: تحریم‌های اقتصادی و خروج شرکای خارجی از کشور فرصت مناسبی است تا خودروسازان داخلی با کمک مهندسان و شرکت‌های دانش بنیان در جهت خودکفایی گام‌های بلند و مؤثری را بردارند، ما نباید به دنبال رفع تحریم‌ها باشیم بلکه باید از تهدیدها فرصتی برای پیشرفت و آبادانی کشور ایجاد کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا