اعلام وضعیت خشکسالی در جنوب کالیفرنیا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نشریه آمریکایی لس آنجلس تایمز دراین باره نوشت: «منطقه کلان شهر آبی» (MWD) کالیفرنیا، وضعیت فوق العاده خشکسالی را در جنوب این ایالت اعلام کرد. بنابراین گزارش،  در حکمی که  از سوی هئیت مدیره این منطقه دراین مورد صادر شده، از تمامی ساکنان خواسته است تا تلاش های خود رابر صرفه جویی

کد خبر : 6516
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 نوامبر 2021 - 12:04
اعلام وضعیت خشکسالی در جنوب کالیفرنیا

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نشریه آمریکایی لس آنجلس تایمز دراین باره نوشت: «منطقه کلان شهر آبی» (MWD) کالیفرنیا، وضعیت فوق العاده خشکسالی را در جنوب این ایالت اعلام کرد.

بنابراین گزارش،  در حکمی که  از سوی هئیت مدیره این منطقه دراین مورد صادر شده، از تمامی ساکنان خواسته است تا تلاش های خود رابر صرفه جویی در مصرف و حفاظت از منابع آبی بیافزایند.

این نشریه آمریکایی نوشت: این نهاد دولتی از سازمان های تامین آب واقع در بخش های «لس آنجلس»، «ونچورا» و «سن برناردیونو» واقع در ایالت کالیفرنیا خواستار کاهش هرچه بیشتر مصرف آب شد.

بنابر این گزارش؛ اعلام وضعیت خشکسالی در مناطق جنوبی ایالت کالیفرنیا همچنین مورد تایید «گاوی نیوسام» فرماندار این ایالت قرار گرفت؛ ایالت کالیفرنیا از دوسال گذشته تا ماه سپتامبر یکی از خشک سال ترین سال ها  طی یک صد سال اخیر را تجربه کرد که نتیجه تغییرات آب و هوایی است.

واردات آب از شمال به جنوب کالیفرنیا

لس آنجلس تایمز درادامه این بحران آبی در ایالت کالیفرنیا نوشت: با توجه به کاهش میزان آب رودخانه «کلرادو » که تامین کننده آب ۱۹ میلیون نفر از شش بخش ایالت کالیفرنیا است، باعث شده تا نهاد ایالتی ناظر به واردات آب از «پروژه آب دولتی» (SWP) اقدام ورزد.

این گزارش نوشت: آب مناطق جنوبی ایالت کالیفرنیا با واردات آب از رودخانه «سن خواکین» (Sacramento-San Joaquin River) بخش ساکرامنتو واقع در شمال این ایالت تامین می شود.

لس آنجلس تایمز می افزاید: مناطق جنوبی کالیفرنیا حدود یک سوم از آب مورد نیاز خود را از مناطق شمالی این ایالت و با انتقال لوله و دیگر پروژه های آبی دریافت می کنند.

اعلام وضعیت خشکسالی در جنوب کالیفرنیا
وضعیت خشکسالی سد «هوور» بر روی رودخانه «کلرادو » بین دو ایالت آریزونا و نوادا

 ایالت های آریزونا و نوادا با خطر قطع آب از سوی کالیفرنیا

لس آنجلس تایمز درادامه بحران بی آبی در ایالت کالیفرنیا نوشت: درحال حاضر، هنوز کاهش میزان آب رودخانه کلوراد بدان حد نرسیده تا دو ایالت آریزونا و نوادا که از آب این رودخانه بهره مند می شوند، بسته شدن آب ورودی مواجه شوند.

غرب آمریکا مواجه با خشکسالی بی سابقه رودخانه ها

به گزارش ایرنا، تغییرات آب و هوایی و کاهش بارندگی موجب خشک شدن بزرگترین منبع آب آشامیدنی در غرب آمریکا شده است و اکنون کارشناسان نسبت به بحران آب دراین کشور هشدار می دهند.

شبکه خبری سی ان ان در مورخ ۳۱ مرداد ماه نوشت رودخانه کلورادو و سدی که بر روی این رودخانه زده شده، تامین کننده برق، آب مزارع و همچنین آب آشامیدنی حدود ۴۰ میلیون نفر از ساکنان ایالت های غرب آمریکا است که به سرعت درحال خشک شدن و پدید آمدن یک بحران است.

بنابراین گزارش رودخانه کلورادو تامین کننده نه تنها آب ۴۰ میلیون نفر در هفت ایالت واقع در غرب آمریکا بوده و بیش از پنج میلیون جریب از اراضی کشاورزی را تحت آبیاری خود قرار میدهد بلکه آب این رودخانه به کشور مکزیک نیز روانه می شود.

این رسانه خبری آمریکایی پیش تر نیز اعلام کرده بود کارشناسان و مدیران در امور آب عوامل  کم آب شدن و رو به خشکی نهادن آب رودخانه کلورادو را ناشی از استفاده و برداشت بیش از حد از آب این رودخانه نسبت به محل تامین آب و تغییرات آب و هوایی ناشی از عملکرد انسانی عنوان می کنند و میزان آب این رودخانه از سال ۲۰۰۰ میلادی در مقایسه با میانگین آن در قرن گذشته کاهش نشان می دهد.

اعلام وضعیت خشکسالی در جنوب کالیفرنیا
وضعت گذشته و کنونی رودخانه کلرادو  در ایالت کالیفرنیا

۹۰ درصد از مناطق غربی آمریکا در وضعیت خشکسالی

شبکه خبری  فاکس نیوز نیز ۶ تیر،   طی گزارشی درباره وضعیت وخیم خشکسالی در ایالت کالیفرنیا و دیگر مناطق آمریکا عنوان کرد: بیش از ۹۰ درصد از مناطق غربی آمریکا تحت تاثیر یک خشکسالی تاریخی و تهدیدکننده بوده و اینکه تابستان سال جاری میلادی تازه شروع این معضل است. هم اکنون زندگی بیش از ۵۸ میلیون نفر در مناطق غربی آمریکا تحت تاثیر این شرایط قرار گرفته است.

بحران  آب با پایین رفتن سطح آب دریاچه ها

نشریه لس آنجلس تایمز همچنین در ۲۱ تیر در گزارشی به بحران آب و پایین آمدن سطح بی سابقه دریاچه «مید» (Mead) که تامین کننده آب آشامیدنی ایالت های غربی است اشاره کرد.

لس آنجلس تایمز نوشت: میزان سطح آب دریاچه «مید» که به علت شدت گرما و تابش آفتاب و کم آب شدن رودخانه «رودخانه کلرادو» آب آن درحال تبخیر است، طی ۸۵ سال گذشته بی سابقه گزارش می شود.

**۱۳۰۲**

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.