الحشد الشعبی برای پرکردن حفره های امنیتی عراق اعلام آمادگی کرد

به گزارش ایرنا، در بیانیه هیات الحشد الشعبی آمده است: در پی جنایت تروریستی در الرشاد بخش المقدادیه استان دیالی عراق فرماندهی الحشد الشعبی آمادگی کامل خود را برای حرکت به سوی هر منطقه ای اعلام می کند که شاهد خلاء امنیتی باشد.

این بیانیه تاکید کرده است که الحشد الشعبی «همه امکانات نظامی و امنیتی خود را تحت امر فرماندهی مشترک برای حل این نقیصه و حمایت از نیروهای مسلح قهرمان عراق قرار می دهد.»

هیات الحشد الشعبی همچنین تصریح کرد: الرشاد المقدادیه؛ جایی که عملیات تروریستی اخیر در آن روی داد تحت مسئولیت الحشد الشعبی نیست اما با این حال بلافاصله بعد از این حادثه، نیروهای خود را از مدیریت استان دیالی به محل جنایت گسیل کرده است.

همزمان با این رخدادها، منابع خبری از انتشار و استقرار تیپ ۱۲ حشد الشعبی درالطارمیه واقع در شمال بغداد با هدف آمادگی برای هرگونه تحرک دیگر احتمالی از سوی تروریست های داعشی خبر دادند.

حمله تروریستی شامگاه سه شنبه به روزستای «الهواشه» بخش المقدادیه دیالی عراق تاکنون بیش از ۱۰ کشته از عشایر شیعه بنی تمیم بر جای گذاشته است. برخی منابع از ۱۳ کشته و ۷ زخمی و ربوده شدن چند تن دیگر از فرزندان عشایر در دیالی خبر داده اند. گفته می شود چهار تن از قربانیان سربریده شدند.

این حمله خونبار در حالی انجام می شود که منابع آگاه و رسانه های مقاومت از ماه ها پیش بارها درباره تحرکات داعش در دو استان همجوار دیالی و صلاح الدین و جابجا شدن تروریست ها با بالگردهای آمریکایی در این منطقه با هدف تهدیدسازی در مرزهای غربی ایران خبر می دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا