السیسی حالت فوق‌العاده در مصر را لغو کرد

به گزارش ایرنا از الاهرام مصر،  السیسی گفت: مفتخرم اعلام کنم که مصر به لطف ملت بزرگ و مردان وفادار، سرزمینی برای امنیت و ثبات در منطقه شده است و از این رو تصمیم گرفتم برای اولین بار پس از چند سال حالت فوق العاده را در سراسر جمهوری مصر لغو کنم. وی افزود: مردم مصر

کد خبر : 650
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 26 اکتبر 2021 - 6:59
السیسی حالت فوق‌العاده در مصر را لغو کرد

به گزارش ایرنا از الاهرام مصر،  السیسی گفت: مفتخرم اعلام کنم که مصر به لطف ملت بزرگ و مردان وفادار، سرزمینی برای امنیت و ثبات در منطقه شده است و از این رو تصمیم گرفتم برای اولین بار پس از چند سال حالت فوق العاده را در سراسر جمهوری مصر لغو کنم.

وی افزود: مردم مصر طی سال های گذشته با مشارکت صادقانه و صمیمانه خود در همه عرصه های سازندگی و توسعه کشور نقش داشتند.

وضعیت فوق العاده برای نخستین بار به دستور السیسی در تاریخ ۲۵ اکتبر سال۲۰۱۴ در مناطق مشخصی از شمال شبه جزیره سینا اعمال شد و از آن زمان تاکنون این تصمیم همواره  برای این مناطق تکرار می شد.

اما وضعیت فوق العاده در سراسر مصر نیز برای نخستین بار در پی حملات تروریستی به کلیساهای شهر اسکندریه و طنطا در ۹ آوریل ۲۰۱۷ که مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش بر عهده گرفت، به مدت ۳ ماه اعمال گردید و مدت مزبور تاکنون بارها تمدید شده بود.

طبق این قانون، نیروهای نظامی اختیار داشتند که اقدامات لازم را برای مقابله با خطرات تروریسم، حفظ امنیت در سراسر کشور و حفظ جان شهروندان انجام دهند.

نهادهای حقوق بشری هشدار می‌دادند که به دنبال اعلام وضعیت فوق العاده حق شهروندان پایمال خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود