اهدای جایزه به بهترین‌ها در المپیک ۲۰۲۰ توکیو/ ایران سهمی نداشت

در نشست انجمن کمیته ملی المپیک کشورها به بهترین ورزشکاران و کشورها در المپیک توکیو جوایزی اهدا شد.

به گزارش ایسنا، مجمع عمومی انجمن کمیته ملی المپیک کشورها در یونان در حال برگزاری است. از کمیته ملی المپیک ایران، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به همراه پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی، محمد علیپور عضو هیات اجرایی و فرید فتاحیان مسئول امور بین الملل کمیته ملی المپیک در این نشست حضور دارند.

در حاشیه این نشست، جایزه بهترین ورزشکاران و کشورها در المپیک توکیو اهدا شد که ایران  سهمی در آن نداشت. اسامی ورزشکاران و کشورهایی که جایزه دریافت کردند به شرح زیر است:

* جایزه بهترین تاریخ سازی زنان: تیم شمشیربازی اپه زنان استونی که بعد از ۱۳ سال موفق به کسب مدال طلا شد و در فینال کره جنوبی را شکست داد.

* جایزه بهترین تاریخ سازی مردان: تیم دوچرخه سواری ایتالیا در ماده تعقیبی تیمی در المپیک توکیو توانست بعد از المپیک ۱۹۶۰  مدال طلا بگیرد و رکورد جهان را نیز بهبود ببخشد.

* جایزه بهترین تیم زنان: تیم راگبی زنان نیوزلند جایزه بهترین تیم زنان را کسب کرد که در المپیک توکیو موفق به کسب قهرمانی شد.

* جایزه بهترین تیم مردان: تیم بیسبال مردن ژاپن جایزه بهترین تیم مردان را کسب کرد که در المپیک توکیو مدال طلا گرفت.

* جایزه بهترین ورزشکار زن: این جایزه  به مارگارت مک نیل از کانادا رسید. البته او چینی الاصل است و این ورزشکار ۲۱ ساله در شنا قهرمان شد. او در فینال ابتدا هفتم بود و در ۵۰ متر خود توانست به طرز هیجان انگیزی خود را به مدال طلا برساند.

*جایزه بهترین ورزشکار مرد: الیوت کیپچوگه قهرمان دوی ماراتن این جایزه را کسب کرد و برای دومین بار از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. در تاریخ ادوار المپیک او سومین ورزشکاری است که در دوی ماراتن دوبار به قهرمانی رسیده است.

*جایزه بهترین ورزشکار: به لوپز، کشتی گیر کوبایی رسید که توانست چهارمین مدال طلای المپیک خود را در المپیک توکیو کسب کند.

*جایزه بهترین کمیته ملی المپیک در المپیک توکیو به ژاپن رسید. ژاپن که میزبان بازی ها بود با کسب ۲۷ طلا، ۱۴ نقره و ۱۷ برنز در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار گرفت.

* به شش کشور که موفق به کسب اول مدال طلا و اولین مدال خود در بازیهای المپیک شدند نیز جوایزی اهدا شد. کشورهای قطر، فیلیپین و برمودا اولین مدال طلای خود را در المپیک توکیو گرفتند و کشورهای ترکمنستان، سن مارینو و بورکینافاسو اولین مدال المپیک خود را توکیو ۲۰۲۰ به دست آوردند.

* تنتوگلو ورزشکار یونان که در پرش طول مدال طلا کسب کرد جایزه بهترین ورزشکار یونان در المپیک توکیو را کسب کرد. یونان میزبان برگزاری نشست انجمن کمیته ملی المپیک کشورها و میزبان اولین دوره المپیک بوده است.

*جایزه جنبش المپیک به جان کوتس نایب رییس کمیته بین المللی المپیک و مسئول کمیته هماهنگی توکیو ۲۰۲۰ اهدا شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا