این هفته انتظار وقوع بارندگی مطلوبی در اصفهان نیست

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تا پایان هفته جاری بارندگی انتظار نمی‌رود، اظهار داشت: بارش شبانه‌روز گذشته استان از گلپایگان با میانگین یک دهم میلی‌متر بوده ضمن اینکه در سرشاخه‌های زاینده رود و کوهرنگ نیز در این مدت بارندگی نشده است.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌ها انتظار وقوع بارندگی در نیمه شمالی استان از جمله گلپایگان و کاشان بود، افزود: آبان ماه به جز هفته پایانی، بارش چندانی انتظار نمی‌رود و امسال پاییز خشکی در پیش است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه ناپایداری‌های جوی تا پایان هفته جاری به شکل وزش باد به ویژه در ساعات بعد از ظهر خواهد بود، اضافه‌کرد: غبارآلودگی هوا به ویژه در ساعات صبح ادامه خواهد داشت اما با وجود وزش باد شرایط انباشت آینده‌ها محتمل نیست؛ همچنین از ابتدای هفته پیش‌رو احتمال افزایش ابر و بارش‌های پراکنده وجود دارد.

آقایی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد، ادامه داد: دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعات بامداد فردا به هفت درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

وی اضافه کرد: خوروبیابانک با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر و بوئین و میاندشت با دمای سه درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تا فردا پیش‌بینی می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا