باقری: روابط ایران و عربستان در مسیر صحیح قرار دارد

سرپرست وزارت خارجه ایران در اظهاراتی گفت که روابط تهران و ریاض در مسیر صحیح قرار دارد.

به گزارش ایسنا، علی باقری، سرپرست وزارت خارجه ایران در اظهاراتی گفت که روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در مسیر درست حرکت می‌کند و درحال گسترش است.

وی در گفت‌گو با خبرگزاری اسپوتنیک تاکید کرد: با موافقت ۲ طرف سازوکاری را برای بهبود روابط ۲ کشور به کار گرفتیم و امیدواریم که این روابط در آینده بهبود یابد.

باقری افزود: همکاری میان ۲ کشور به ‌ویژه در سطح وزرای خارجه تداوم دارد و این همکاری ۲ جانبه منجر به از بین رفتن هرگونه سوءتفاهم و ایجاد زمینه برای همکاری‌ها شد.

کشورهایی که علیه برنامه هسته‌ای ایران اتهاماتی مطرح می‌کنند همان‌هایی هستند که از ایران شکست خورده‌اند

باقری تاکید کرد: برخی کشورها با طرح اتهاماتی علیه برنامه هسته‌ای ایران می‌خواهند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به مکانی برای تسویه حساب‌های سیاسی با تهران تبدیل کنند. ایران عضو مسئول در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت نظارت آژانس است بنابراین هرکشوری که نسبت به فعالیت هسته‌ای ایران نگرانی‌هایی دارد در واقع به مکانیزم آژانس مشکوک است و این مکانیزم را نمی‌پذیرد. کشورهایی که علیه برنامه هسته‌ای ایران اتهاماتی مطرح می‌کنند همان کشورهایی هستند که در زمینه‌های دیگر از ایران شکست خوردند. این کشورها می‌خواهند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به میدانی برای تسویه حساب سیاسی با تهران تبدیل کنند اما آن‌ها با این اقدامات به جایگاه فنی و حرفه‌ای آژانس آسیب می‌زنند.

وی افزود: کشورهای مستقل جهان باید با این خط‌مشی که برخی کشورهای غربی آن را درپیش گرفته‌اند مقابله کنند و این مساله در واقع سوء استفاده از توانایی فنی و تخصصی آژانس در راستای تحقق اهداف سیاسی غیر مشروع است.

این خبر تکمیل می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا