باید ها و نباید ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، انگلیسی زبانی بین المللی است و یادگیری آن برای همه به یکی از ملزومات زندگی تبدیل شده است. امروزه به هیچ عنوان نمی‌توان از اهمیت یادگیری این زبان در زندگی افراد جامعه چشم‌پوشی کرد.

اگر چه که در هر سنی که باشید می‌توانید یادگیری یک زبان جدید را شروع کنید اما نباید این نکته را نیز از یاد ببرید که بهترین دوره برای یادگیری هر چیزی، کودکی است.

موسسه زبان سفیر گفتمان

اهمیت آموزش زبان انگلیسی به کودکان

ذهن کودکان در سنین ۷ تا ۱۲ سالگی بیشترین آمادگی را برای یادگیری دارد، به همین دلیل در این بازه یادگیری با سرعت و کیفیت بسیار بالایی انجام می‌شود.

با این‌حال مهم‌ترین و پرچالش‌ترین بازه یادگیری نیز همین دوره است. اگر کودک شما در این دوره آموزش اشتباهی ببیند، این اشتباه پایه تمام مشکلات یادگیری آینده او خواهد بود و به‌سختی می‌تواند اطلاعات غلطی را که آموخته است، فراموش کند.

یا اگر فرزند دلبندتان با برخورد مناسبی از طرف معلمانش مواجه نشود، ممکن است از یادگیری زبان زده شود و علاقه خود را برای یادگیری به‌طور کامل از دست بدهد.

پس با توجه به همه این مسائل، انتخاب یک کلاس زبان کودکان خوب و معتبر اولین و مهم‌ترین قدم برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان شما است. در ادامه این مطلب نکاتی را ذکر می‌کنیم که می‌تواند در این انتخاب به شما کمک کند.

نکاتی مهم درباره انتخاب کلاس زبان کودکان

در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، به شما کمک می‌کند تا بتوانید به سادگی آموزشگاهی پیدا کنید که در آن کودک شما با علاقه و خاطری آسوده به یادگیری زبان بپردازد.

قدم اول تعیین سطح

همه آموزشگاه‌های زبان معتبر برای ثبت‌نام افراد ابتدا از آن‌ها آزمون تعیین سطح می‌گیرند. نتیجه این آزمون تعیین می‌کند زبان‌آموز در چه سطحی قرار دارد و باید یادگیری زبان را از کجا شروع کند.

آزمون‌های تعیین سطح باید طبق اصول آموزش زبان انگلیسی به کودکان طراحی شده باشند و توسط کارشناسان متخصص انجام شوند. در غیر این صورت ممکن است کودک در فضای آموزشی کلاسی قرار بگیرد که برای او مناسب نیست.

توجه داشته باشید که کودکان در سنین پایین روحیه حساسی دارند و اتفاقاتی که در این دوران رخ می‌دهند، تاثیر عمیقی بر شخصیت و روحیه افراد در بزرگسالی خواهند داشت.

اگر آزمون تعیین سطح توسط افراد حرفه‌ای و مجرب انجام نشود و کودک شما در کلاسی که سطح بالاتر یا پایین‌تری دارد یادگیری را شروع کند، تاثیرات منفی از همین ابتدا نقش خود را نشان می‌دهند.

برای مثال کودکی که در کلاسی با سطح پایین‌تر قرار گیرد، ممکن است از شنیدن مباحثی که بلد است و به نظرش آسان می‌آیند، خسته شود یا در شرایط برعکس آن، با متوجه نشدن مطالبی که سر کلاس عنوان می‌شود، احساس سرخوردگی کند و از یادگیری انصراف دهد. پس اهمیت این مرحله را نادیده نگیرید.

استفاده از روش‌های به‌ روز

فرایند آموزش زبان انگلیسی به کودکان پویا و در حالت حرکت است. آموزشگاهی که انتخاب می‌کنید باید دائما خود را به‌روز کرده و از جدیدترین روش‌های تدریس در سطح بین‌الملل استفاده کند.

از طرفی آموزش زبان کودکان با بزرگسالان تفاوت‌های بسیاری دارد. یادگیری زبان به کودکان با یک جا نشستن و روش‌های معمول آموزش امکان پذیر نیست. در واقع استفاده از این روش‌ها ممکن است باعث شود کودکان علاقه خود را به یادگیری زبان برای همیشه از دست بدهند.

به همین دلیل امروزه یادگیری زبان برای کودکان به‌شکل غیر مستقیم و در سطح استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود. در این روش کودکان از طریق آموزش غیرمستقیم و بهره‌گیری از فعالیت‌های سرگرم‌کننده مثل نقاشی، انیمیشن، شعر و بازی به یادگیری زبان می‌پردازند.

استفاده از آموزش غیرمستقیم باعث می‌شود کودکان از یادگیری خسته نشوند و مباحث را به‌راحتی فراموش نکنند. همچنین این روش‌ها خلاقیت و نوآوری کودکان را نیز تقویت می‌کنند.

یادگیری زبان هنگامی که فقط به کتاب محدود شود، نتیجه زیادی ندارد و استفاده از این روش برای کودکان تقریبا منسوخ شده است. موسسه سفیر گفتمان از جمله مراکز برگزارکننده کلاس زبان کودکان است که با به‌کارگیری به‌روزترین روش‌ها به یادگیری هرچه بهتر کودکان کمک می‌کند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

مهارت معلم

هنگامی که کودک نتواند با معلم خود ارتباط برقرار کند، روند یادگیری تقریبا متوقف خواهد شد. معلمی که به کودکان درس می‌دهد باید علاوه بر داشتن توانایی برقراری ارتباط با کودکان، با روانشناسی کودکان نیز آشنا باشد.

معلم زبان کودکان باید بتواند در کنار تدریس محیطی شاد و صمیمی را برای زبان‌آموزان فراهم کند تا آن‌ها را به فعالیت در کلاس‌ها تشویق کند و به آن‌ها یاد دهد سوالاتی را که دارند، به‌راحتی بپرسند.

معلم کودکان باید بداند در هر شرایطی چگونه با کودک رفتار کند و چگونه او را به شرکت در بحث‌های کلاسی و در نتیجه یادگیری بیشتر تشویق کند.

کادر اساتید سفیر با توجه به تجربه‌ای که این تیم طی سال‌های تدریس خود کسب کرده است انتخاب می‌شوند. همه اساتید علاوه بر دوره‌های تدریس زبان، روانشناسی کودکان را نیز گذرانده‌اند. در نتیجه با کودکان و روحیات آن‌ها آشنایی دارند و به خوبی می‌توانند وظیفه تدریس کودکان شما را برعهده بگیرند.

آموزش آنلاین

مشکلاتی مانند نبودن کلاس زبان در نزدیکی محل زندگیتان یا خجالتی بودن فرزند شما نباید مانعی برای ثبت‌نام فرزندتان در کلاس زبان باشد.

دسترسی به کلاس‌های حضوری با محدودیت‌های زمانی و مکانی که دارند، برای والدین و کودکان سخت است. این موضوع ممکن است باعث شود والدین یادگیری زبان کودکان را به تعویق بیندازند.

از طرفی همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری نیز باعث شده است عده زیادی روند یادگیری را رها کنند و از آن دست بکشند. همه این موارد دلایل محکمی هستند برای اینکه موسسه‌ای را انتخاب کنید که کلاس‌های آنلاین را نیز ارائه می‌دهد.

آموزش‌های آنلاین برای کودکان این امکان را فراهم می‌کنند که در هر زمان و مکانی به کلاس‌های خود دسترسی داشته باشند و به یادگیری زبان بپردازند. موسسه زبان سفیر نیز با برگزاری کلاس‌ها به‌شکل آنلاین این امکان را در اختیار زبان‌آموزان می‌گذارد.

والدین نیز با خیالی راحت می‌توانند کودکان خود را را در کلاس ثبت نام کنند و دیگر لازم نیست نگران سلامتی و امنیت جسمی و روانی فرزندشان باشند.

گسترش تکنولوژی در دهه‌های گذشته امکان آموزش آنلاین را برای بسیاری از مراکز فراهم کرده است. اما باز هم باید در نظر داشته باشید آموزشگاهی که انتخاب می‌کنید زیرساخت‌های مناسبی برای این آموزش داشته باشد.

آموزش آنلاین نباید باعث شود سطح و کیفیت آموزش پایین بیاید. برعکس، هدف آن بهبود شرایط و صرفه‌جویی در وقت زبان‌آموزان است. توجه داشته باشید این مدل از آموزش نیز باید برای کودک جذاب و سرگرم کننده باشد.

کلاس زبان کودکان

سخن نهایی

یافتن یک موسسه مناسب برای آموزش زبان جدید به فرزند شما موضوع بسیار مهمی است و باید به آن توجه بسیاری کرد. رفتار معلم‌ها، روش‌ها و منابعی که برای تدریس کودکان استفاده می‌شوند، تاثیر قابل توجهی در یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان دارند.

موسسه زبان سفیر گفتمان بهترین و با تجربه‌ترین استادان زبان انگلیسی را در کادر آموزشی خود جمع کرده است تا بتواند به بهترین شکل ممکن زبان انگلیسی را به کودکان شما آموزش دهد.

مدیران این مرکز آموزشی در کنار کلاس‌های حضوری، امکان آموزش غیرحضوری را نیز فراهم کرده‌اند تا بتوانند شرایط دسترسی به بهترین اساتید و به‌روزترین روش‌های تدریس را از راه دور و به‌شکل آنلاین برای زبان‌آموزان فراهم کنند.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کلاس‌ها، می‌توانید به بخش سوالات متداول سایت موسسه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از قسمت مشاوره رایگان با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا