بررسی مسائل اقتصادی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی مجمع، ‘ هشتمین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری با حضور اکثر اعضا مجمع که رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه نیز حضور داشتند، تشکیل شد.

در این جلسه آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع با تبریک اعیاد میلاد نبی (ص) و امام صادق (ع) با استناد به آیه دهم و یازدهم سوره طلاق که می‌فرماید؛ فَاتَّقُوا اللَّهَ یَا أُولِی الْأَلْبَابِ الَّذِینَ آمَنُوا قَدْ أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَیْکُمْ ذِکْرًا و در آیه بعد که فرموده است؛ رَسُولًا یَتْلُو عَلَیْکُمْ آیَاتِ اللَّهِ مُبَیِّنَاتٍ لِیُخْرِجَ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّورِ، گفت از ظاهر این آیات برداشت می‌شود که رسول بدل از ذکر است و مقصود از رسول هم پیامبر اکرم (ص) است، ذکر با رسول متحد است و پیامبر اکرم (ص) ذکر است، بنابر این باید در این موضوع تامل کرد و این باب معارف عظیمی را بر ما می‌گشاید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرانی‌ها و وضعیت نامطلوب معیشت مردم بر تدبیر درست و اقدام عاجل مسولان برای کاهش آلام مردم تاکید کرد.

در این جلسه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع اقتصادی کشور و تنگناهای معیشتی مردم هشت تن از اعضا مجمع به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند و سپس رییس جمهور رئوس تصمیمات و برنامه‌های دولت را در رفع مشکلات اقتصادی بیان کرد و از دریافت نظر دلسوزانه و کارشناسانه اعضا مجمع استقبال نمود.

در پایان مقرر شد مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست آتی خود با دعوت از وزرا و مسولان اقتصادی دولت، ضمن اطلاع از کم و کیف برنامه‌های دولت برای رفع مشکلات اقتصادی نظر و دیدگاه‌های خود را جمع بندی و به دولت ارائه کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا