بیل گیتس می‌گوید هوش مصنوعی می‌تواند کاربران را از گوگل و آمازون بی‌نیاز کند


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، معتقد است هوش مصنوعی به قدری عمیق خواهد بود که رفتار کاربر را به شدت تغییر می‌دهدبه‌طوری که دیگر سراغ موتور جستجو یا آمازون بازدید نرود.

به گزارش  سی‌ان‌بی‌سی، بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، معتقد است احتمالاً هوش مصنوعی آینده یک عامل دیجیتال شخصی ایجاد خواهد کرد که می تواند وظایف خاصی را برای افراد انجام دهد. این فناوری به قدری عمیق خواهد بود که رفتار کاربر را به شدت تغییر می‌دهد. به این معنی که شما هرگز از یک سایت جستجو یا آمازون بازدید نخواهید کرد.

گیتس روز دوشنبه گفت: «این دستیار هوش مصنوعی که هنوز توسعه نیافته، قادر خواهد بود نیازها و عادات یک فرد را درک و به آنها کمک کند تا مطالبی را که برای خواندن آن وقت ندارند بخوانند.»

گیتس گفت احتمال اینکه برنده رقابت آینده هوش مصنوعی یک استارتاپ یا یک غول فناوری باشد، ۵۰-۵۰ است.

وی اعلام کرد که مدتی طول می کشد تا این عامل دیجیتال قدرتمند برای استفاده اصلی آماده شود. تا آن زمان، شرکت‌ها به تعبیه فناوری‌های مشابه چت‌جی‌پی‌تی در محصولات خود ادامه خواهند داد.

اگرچه عملکرد درونی مغز انسان هنوز برای دانشمندان نهفته است، بنیانگذار مایکروسافت معتقد است که بشریت به تولید داروهای مفید برای درمان بیماری هایی مانند آلزایمر نزدیک شده و آزمایش های انسانی برای داروهای جدید احتمالاً تا 10 سال آینده انجام می شود.

گیتس افزود که او معتقد است که ربات‌های انسان‌نمای آینده که استفاده از آن‌ها برای شرکت‌ها ارزان‌تر از انسان است، تأثیر زیادی روی کارگران نیز خواهد داشت.

منبع: فارسمنبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا