تاسیسات هسته‌ ای روسیه هدف حملات سایبری قرار گرفت

به گزارش جام جم آنلاین، «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه در یک نشست امنیتی اعلام کرد تاسیسات انرژی «سی اف دی» در یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور در بخش مرکزی امروز ۲۷ اکتبر هدف حملات سایبری قرار گرفته است. پاتروشف در ادامه سخنان خود گفت: از جمله اهداف دیگر این حملات سایبری منابع

کد خبر : 1256
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 20:55
تاسیسات هسته‌ ای روسیه هدف حملات سایبری قرار گرفت

به گزارش جام جم آنلاین، «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه در یک نشست امنیتی اعلام کرد تاسیسات انرژی «سی اف دی» در یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور در بخش مرکزی امروز ۲۷ اکتبر هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

پاتروشف در ادامه سخنان خود گفت: از جمله اهداف دیگر این حملات سایبری منابع اطلاعات مقامات دولتی، شرکت‌های نظامی، صنعتی، هسته‌ای و همچنین موسسات آموزشی و علمی بود.

شایان ذکر است در بخش مرکزی روسیه سه نیروگاه بزرگ هسته‌ ای «کورسک»، «کالینین کایا» و «اسمولن اسکایا» وجود دارد.

شورای امنیت روسیه پیشتر نیز اعلام کرده بود حملات سایبری در سال جاری (۲۰۲۱) پانزده درصد افزایش یافته است و طی سه سال گذشته ۱۱۵۰۰ حمله سایبری تنها در بخش مرکزی روسیه شناسایی شده است.

سال گذشته نیز پاتروشف افشا کرد ۱۲۰ هزار حمله سایبری به زیرساخت‌ های روسیه انجام گرفت که بیشتر آن‌ها از کشور‌های آلمان، آمریکا و هلند صورت گرفته بودند.

پیش از این هم «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در سخنانی اعلام کرد آمریکا منبع اصلی حملات سایبری در سراسر جهان است و حتی متحدان آمریکایی از چنین حملاتی از طرف واشنگتن در امان نیستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها :

ناموجود