تاکید سازمان ملل بر لزوم دسترسی همه جهانیان به واکسن کرونا

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با انتشار پیامی بمناسبت روز سازمان ملل در صفحه شخصی خود در توئیتر به موضوع واکسن کرونا پرداخت و نوشت: در حقیقت همگان می‌دانند که اتحاد، تنها راه پیش روی بشریت، مقابله با چالش‌های بزرگ و پیشبرد اهداف توسعه است.

وی با تاکید بر اینکه باید از این امر اطمینان حاصل کنیم که همگان در سراسر دنیا به واکسن کرونا دسترسی دارند، گفت: ما باید از حقوق و کرامت همه مردم به خصوص فقیرترین و محروم‌ترین افراد از جمله زنان و دختران، کودکان و افراد جوان محافظت کنیم.

گوترش درباره روز سازمان ملل که در ۲۴ اکتبر سال ۱۹۴۵ بنیان‌گذاری شده است و در سال ۱۹۴۷، مجمع عمومی سازمان ملل متحد این تاریخ را به عنوان روز ملل متحد، روزی برای شناساندن اهداف و دستاورد‌های سازمان ملل به مردم جهان و جلب پشتیبانی آن‌ها برای سازمان، اعلام کرده است، گفت: هفتاد و شش سال پیش سازمان ملل به عنوان یک وسیله امید برای جهانی که از سایه یک جنگ فاجعه بار بیرون می‌آمد، تشکیل شد.

دبیرکل سازمان ملل در این راستا افزود: امروز زنان و مردان در سازمان ملل این امید را در سراسر جهان جلو خواهند برد.

وی با بیان اینکه کرونا، درگیری ها، گرسنگی، فقر و شرایط اضطراری جوی یادآوری می‌کنند که جهان ما از کامل بودن بسیار فاصله دارد، افزود: این موارد آشکار می‌کند که اتحاد تنها راه پیش روی بشریت است.

گوترش تاکید کرد: ما جهانیان باید برای مقابله با چالش‌های بزرگ و پیشبرد اهداف توسعه پایدار گرد هم آمده و با یکدیگر همکاری کنیم.

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به ارکان موجود در سازمان ملل افزود: ارزش‌های صلح، توسعه، حقوق بشر و فرصت برای همه، که منشور سازمان ملل را در ۷۶ سال گذشته تقویت کرده اند، تاریخ انقضا ندارند و باید بدانید که باید پشت این آرمان‌ها متحد شده و به وعده، ظرفیت و امید کامل سازمان ملل متحد عمل کنیم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا