تاکید وزیر کشور بر ضرورت حذف واسطه‌ها از چرخه اقتصادی کشور/وزارت کشور می‌تواند میانداری کند

احمد وحیدی در آیین تکریم و معارفه سرپرست جدید معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور،  اولویت اصلی کشور را اقتصاد عنوان کرد و گفت: برادرم آقای دین‌پرست در طول پنج سال و نیم، اقدامات و کارهای ارزنده‌ای در مجموعه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور انجام داده است که از تلاش‌های او در این مدت قدردانی می‌کنم.

وزیر کشور با بیان اینکه در همین مدت اخیر هم از نزدیک شاهد پیگیری‌ها و جدیت وی در پیشبرد برنامه‌های وزارت کشور بوده‌ام؛ تصریح کرد: تغییرات بخشی از واقعیت سیستم مدیریتی است و ازاین پس در این حوزه، در خدمت آقای کوشش تبار که از سابقه خدمت بیش از دو دهه‌ای در مجموعه وزارت کشور برخوردار بوده و صاحب دانش اقتصادی است، هستیم و ان شاء الله ماموریت‌های اقتصادی وزارت کشور با قدرت و قوت بالا ادامه خواهد یافت.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: معاونت اقتصادی با ابتکار و خلاقیت عبدالرضا رحمانی فضلی – وزیر سابق کشور – تشکیل شد که به واقع اقدام لازم و مفیدی بود و به سهم خود از او در تشکیل این معاونت تشکر می‌کنم.

وی،  با بیان اینکه وزارت کشور به عنوان دستگاه حاکمیتی و میان‌دار می‌تواند در زمینه اقتصاد ایفای نقش کند،  گفت: باید با اولویت بندی موضوعات، نظیر مساله اشتغال، تنظیم بازار و جذب سرمایه گذاری به فعالیت و تلاش در این عرصه بپردازیم.

تاکید وزیر کشور بر ضرورت حذف واسطه‌ها از چرخه اقتصادی کشور/وزارت کشور می‌تواند میانداری کند

وزیر کشور با بیان اینکه معاونت اقتصادی وزارت کشور باید پیشران و پیشرو حرکت استان‌ها در مسائل اقتصادی کشور باشد، گفت: هماهنگ سازی و کمک به اجرای درست و بهنگام سیاست‌های اقتصادی در استان‌ها باید از سوی این معاونت انجام شود.

وحیدی اضافه کرد: معاونت اقتصادی باید در ارتباط و تعامل مستمر و دائم با استانداران باشد و به تحقق سیاست‌های کلان اقتصادی کشور کمک کند.

وزیر کشور یکی از مکانیسم‌های در دسترس برای حل مشکلات اقتصادی و حرکت رو به جلو در این عرصه را تعامل نزدیک با فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی دانست و یادآور شد: به تجربه دیده شده که بخش خصوصی و فعالان اقتصادی راهکارهای عملیاتی‌تری در حل مسائل اقتصادی دارند و برای همین باید تعامل و ارتباط با این حوزه‌ها تقویت شود.

وحیدی به اهمیت تشکیل صندوق سرمایه گذاری در استانها اشاره کرد و گفت: بسیاری از سرمایه‌گذاران تمایل خوبی نسبت به سرمایه‌گذاری در استانها و حتی شهرستان محل تولد و زندگی شان دارند و باید در این راستا معاونت اقتصادی استانداری‌ها با کمک استاندار نسبت به شناسایی این بخش از افراد و جلب سرمایه گذاری اقدام کنند.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت حذف واسطه‌ها از چرخه اقتصادی کشور، گفت: در این عرصه معاونت اقتصادی استانداری‌های سراسر کشور باید با فعال کردن دستگاه‌های مسوول در این زمینه و با نظارت قوی و به موقع اجازه مانور به واسطه‌ها در گران‌تر کردن کالاها و مایحتاج ضروری مردم ندهند.

وزیر کشور، به سالم سازی نظام توزیع اشاره کرد و ادامه داد: ظرفیت‌های تولیدی کشور باید با حداکثر ممکن فعال شوند و در مرحله بعد، توزیع این منابع و امکانات باید در استان‌های کشور به نحو مناسبی صورت گیرد.

وحیدی خاطرنشان کرد: تیم خوبی در مجموعه معاونت هماهنگی اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با توجه به مراتب تخصص مرتبط با حوزه اقتصاد حضور دارد و امید داریم این تیم با انسجام و هماهنگی به پیشبرد سیاست‌های اقتصادی کشور در استان‌ها کمک کنند.                                  23219

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا