تاکید پوتین و مودی بر ضرورت حل مسالمت آمیز مناقشه اوکراین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، سران دو کشور امروز سه‌شنبه پس از دیدار دو جانبه، در بیانیه‌ای بر لزوم حل مسالمت آمیز مناقشه در اوکراین از طریق گفتگو و دیپلماسی تاکید کردند.

در بیانیه مشترک آمده است: طرفین بر ضرورت فوری حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه اوکراین از طریق گفتگو و دیپلماسی از جمله مشارکت هر دو طرف تاکید کردند. 

همچنین تاکید شده است: آنها با خرسندی پیشنهادهای مربوطه برای میانجیگری و اقدامات مثبت با هدف حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه مطابق با قوانین بین المللی و بر اساس منشور ملل متحد را خاطر نشان کردند.

مودی امروز در آغاز مذاکرات خود با پوتین تصریح کرد که کشورش  آماده ارائه هرگونه کمکی برای برقراری صلح در اوکراین است.

بر اساس این بیانیه مشترک، دو طرف توافق کردند که تمام تلاش خود را برای آزادسازی کامل پتانسیل مشارکت راهبردی کشورها انجام دهند.

سران دو کشور همچنین ضمن تعهد به تلاش برای تحقق کامل ظرفیت مشارکت متوازن، سودمند متقابل ، پایدار و بلندمدت و اولویت قرار دادن توسعه روابط در تمام زمینه‌های همکاری، تاکید کردند که روابط روسیه و هند در شرایط پیچیده و نامطمئن ژئوپلیتیک کنونی پایدار است.

طرفین به ثبات مشارکت دوجانبه، رویکردهای همزمان و مکمل در اولویت‌های سیاست خارجی اشاره کردند و بر تعهد خود برای تقویت بیشتر شراکت راهبردی ویژه روسیه و هند تأکید کردند.

پوتین و مودی اعتقاد دارند که روابط بین روسیه و هند به عنوان قدرت‌های بزرگ همچنان ستون مهم صلح و ثبات جهانی در جهان چند قطبی است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا