تحریم چند شخص و شرکت مرتبط با حزب‌الله لبنان از سوی دولت کوزوو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، دولت کوزوو یک شرکت و هفت شخص مرتبط با حزب‌الله لبنان را تحریم کرد.

در بیانیه‌ای که از سوی دولت کوزوو منتشر شد، تحریم این شرکت و افراد به دلیل ارتباط با حزب‌الله لبنان عنوان گردید، هرچند به نام این شرکت و اسامی افراد تحریم‌شده هیچ‌گونه اشاره‌ای نشده است.

کوزوو سال گذشته میلادی هر دو شاخه نظامی و سیاسی گروه حزب‌الله را «سازمانی تروریستی» اعلام کرده بود.

در تیرماه سال گذشته، نخست وزیر کوزوو در اظهاراتی که به نظر می‌رسید پشت آن آمریکا و صهیونیست‌ها قرار دارند، گفت که دولت این کشور به اتفاق آرا تصمیم گرفت هر دو شاخه نظامی و سیاسی حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام کند. این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که دیوان بین المللی کیفری لاهه هاشم تاچی رئیس جمهوری این کشور را متهم جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت معرفی کرده و دادخواستی علیه وی را پیگیری می‌کند.

کوزوو با این اقدام به اتحادیه عرب، آمریکا، انگلیس، آلمان، کانادا و شورای همکاری خلیج فارس پیوست که پیش از این، حزب‌الله لبنان را «سازمان تروریستی» اعلام کرده‌اند.

کشورهای عرب منطقه در حالی برای قرار دادن حزب الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها کمک کرده اند که نیروهای حزب الله در جریان تجاوزهای نظامی رژیم صهیونیستی به خاک لبنان تنها نیروی حاضر در این کشور برای مبارزه با تجاوزات صهیونیست‌ها بوده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا