ترامپ مدیر فیسبوک را «جنایتکار» خواند!

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور سابق آمریکا در پیامی که برای حامیان خود ارسال کرده است با اشاره به اهدای بیش از ۴۰۰ میلیون دلار به دفاتر انتخابات محلی این کشور در جریان انتخابات ریاست‌ جمهوری گذشته آمریکا از سوی «مارک زاکربرگ» مدیر فیسبوک، او را یک جنایتکار معرفی کرد.

ترامپ در ادامه گفته است: مارک زاکربرگ مجاز است بیش از ۴۰۰ میلیون دلار هزینه کند و بر روند انتخابات تاثیر بگذارد، اما هیچ اتفاقی برای فیسبوک نیفتد!

مشخص نیست که رئیس‌ جمهور آمریکا مدیر فیسبوک را متهم می‌کند به اینکه او این مبلغ را به رقبای ترامپ در انتخابات داده است یا او را متهم به دستکاری انتخابات از طریق کمک‌های مالی خود به دفاتر انتخاباتی آمریکا می‌کند.

شایان ذکر است سال گذشته مدیر فیسبوک به همراه همسرش «پریسلا چان» ادعا کردند برای مقابله با اختلالات ناشی از همه‌گیری کرونا ۴۰۰ میلیون دلار به دفاتر انتخابات محلی اهدا کردند تا این پول صرف خرید دستکش، ماسک و تجهیزاتی از این قبیل شود.

با این حال سخنگوی زاکربرگ و چان در جواب به ترامپ گفت: زمانی که زیرساخت‌های انتخاباتی کشور ما در سال گذشته به دلیل همه‌گیری با چالش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه شد و دولت فدرال نتوانست بودجه کافی را تأمین کند، مارک و پریسلا به دو سازمان غیرحزبی کمک مالی کردند؛ که به شهر‌ها و ایالت‌ها کمک کرد تا اطمینان حاصل کنند که ساکنان می‌توانند بدون توجه به حزبشان رای دهند.

این سخنگو همچنین ادعا کرد که این پول تنها در مناطق دموکرات توزیع نشده است و مناطق جمهوری خواه بیشتری درخواست کرده و پول را دریافت کردند.

پیش از این هم دونالد ترامپ از شرکت‌های فیسبوک، توییتر و گوگل به دلیل سانسور شدید شکایت کرده و چهارشنبه ۱۶ تیر (هفتم ژوئیه) در یک کنفرانس خبری در نیوجرسی گفت: «ما از دادگاه می‌خواهیم تا به سانسور مردم آمریکا توسط این شرکت‌ها پایان دهد.»

در هفته‌های پایانی ریاست جمهوری دولت ترامپ و پس از حمله هواداران او به ساختمان کنگره آمریکا که در جریان آن پنج نفر کشته شدند، فیسبوک، توییتر و گوگل به دلیل نگرانی‌های امنیتی حساب‌های کاربری دونالد ترامپ را مسدود کردند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا