تشکیل قرارگاه عملیاتی مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در کرمانشاه

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی کارگر صبح امروز در نخستین جلسه قرارگاه عملیاتی شهید مهدی نوروزی که با حضور روحانیون پایگاه‌های اجتماعی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: قرارگاه شهید مهدی نوروزی در کرمانشاه با هدف انسجام برنامه‌های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی با حضور روحانیون پایگاه‌های اجتماعی تشکیل شده است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی در کشور مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است و به همین سبب سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان دبیر کارگروه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی وزارت کشور معرفی شده است که نشان از اهمیت این موضوع مهم دارد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به اهمیت مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در استان کرمانشاه ۲۸ پایگاه اجتماعی در استان راه اندازی شده که هفت پایگاه در شهر کرمانشاه مشغول فعالیت هستند و در آن محلات حاشیه نشینی و اسکان غیر رسمی وجود دارد.

کارگر بیان کرد: اما در سال جاری با توجه به اهمیت مبارزه با آسیب‌های اجتماعی تمام فعالیت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کرمانشاه با رویکرد حل این مشکلات برنامه ریزی شده و در این راستا از ظرفیت امامان محله، پایگاه‌های اجتماعی، اداره قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی و نهضت بانوان استفاده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: یک سوم جمعیت شهر کرمانشاه معادل حدود ۴۰۰ هزار نفر حاشیه نشین است که باید اقدامات فرهنگی با رویکرد حل مشکلات مردم در این محلات، مشاوره‌های ازدواج و طلاق، اعتیاد و آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی به آنان ارائه شود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره وجود جوانان تحصیل کرده و گروه‌های جهادی فعال در شهر کرمانشاه، گفت: جوان تحصیل کرده و گروهای جهادی فعال و پُر انرژی بسیاری در کرمانشاه وجود دارد که روحانیون پایگاه‌های اجتماعی می‌توانند از آنها در حل مشکلات و پیشبرد اهداف سازمان تبلیغات اسلامی استفاده کنند که یکی از اقدامات مهم در این موضوع بحث انتقال تجربه بین امامان محله و گروه‌های جهادی است.

کارگر ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات حضور همسر امامان محله در امر تبلیغ و فرهنگ سازی است که در راستای نهضت بانوان انجام خواهد گرفت و زنان فرهیخته کرمانشاهی می‌توانند در طرح نهضت بانوان حضور فعال داشته باشند.

وی اضافه کرد: توانمندسازی و آموزش رسانه‌ای امامان محله و روحانیون پایگاه‌های اجتماعی با توجه به ضرورت رسانه در عصر امروز مورد توجه قرار گرفته و دوره آموزش رسانه‌ای برای ۱۳۸ نفر برگزار خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا