تغییرات آب و هوایی چگونه زندگی متولدین ۲۰۲۴ را تحت تاثیر قرار خواهد داد؟

وب سایت آمریکایی The Verge در گزارشی توضیح داده است کودکانی که در سال جاری در ایالات متحده متولد می‌شوند به دلیل تغییرات آب و هوایی به طور متوسط در معرض افزایش ۵۰۰۰۰۰ دلاری هزینه‌های خود در طول زندگی قرار دارند. این گزارش توسط Consumer Reports و شرکت مشاوره ICF انجام شده است.

این مطالعه صورت‌حساب‌های بالایی را برای بلایای مرتبط با آب و هوا که منجر به هزینه‌های مسکن، غذا و مراقبت‌های بهداشتی بالاتری می‌شود، محاسبه کرده است.

اگرچه ابهامات زیادی در این مطالعه وجود دارد، اما تلاشی برای تجزیه و تحلیل تمام راه‌های بزرگ و کوچکی است که از طریق آن تغییرات آب و هوایی می‌تواند بر زندگی روزمره تأثیر بگذارد.

برای تخمین هزینه‌های مصرف کننده مرتبط با تغییرات آب و هوایی، ICF سناریو‌های آتی را با گرم شدن انتشار گاز‌های گلخانه‌ای سیاره زمین طراحی کرده و میانگین طیف وسیعی از عوامل مختلفی را که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند، از جمله نوسانات دما و بارندگی محاسبه کرده است. این تحقیق سال‌های ۱۹۸۶ و ۲۰۰۵ را به عنوان پایه در نظر گرفته است.

پیش‌بینی‌های این مطالعه به دلار ۲۰۲۴ است، بنابراین افزایش واقعی هزینه‌های زندگی با تورم می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

طبق این مطالعه، بیشترین هزینه‌های مربوط به آب و هوا مربوط به مسکن است، به عنوان مثال تغییرات آب و هوایی منجر به تشدید طوفان، سیل و آتش سوزی جنگلی می‌شود. در این واقعیت، تعمیر و نگهداری خانه گران‌تر می‌شود و پس از آن هزینه‌های هنگفتی برای بیمه خانه وجود دارد.

در مجموع، ICF دریافته است که هزینه‌های اضافی مسکن در طول زندگی فردی که در سال جاری در ایالات متحده متولد شده است می‌تواند به ۱۲۵۰۰۰ دلار برسد.

این مطالعه می‌گوید که همان فرد ممکن است شاهد افزایش هزینه‌های انرژی تا ۸۸۰۰۰ دلار باشد. بلایای آب و هوایی همچنین شبکه برق را از بین می‌برد و شرکت‌های برق نیز صورت حساب تعمیر و نگهداری را افزایش خواهند داد.

ایالات متحده در دهه گذشته شاهد افزایش طول مدت قطعی برق بوده است، که عمدتاً به رویداد‌های مهم، از جمله آب و هوای شدید مربوط بوده است، مردم همچنین هزینه بیشتری برای راه اندازی دستگاه‌های تهویه مطبوع خود در طول موج گرما پرداخت می‌کنند.

آمریکایی‌ها قبلاً دیده‌اند که چگونه اختلالات زنجیره تامین در طول همه‌گیری ویروس کرونا باعث افزایش قیمت‌ها در خواربارفروشی‌ها شده است و انتظار می‌رود که تغییرات آب و هوایی سیستم‌های غذایی را مختل کند، چه از طریق خشکسالی یا تغییر مناظر که بر گونه‌های محصول قابل دوام در یک منطقه خاص تأثیر می‌گذارد. همه این مشکلات می‌تواند قیمت غذا را در طول زندگی یک نوزاد در ایالات متحده حدود ۳۳۰۰۰ دلار افزایش دهد.

هزینه‌های مرتبط با آب و هوا در ارتباط با حمل و نقل و مراقبت‌های بهداشتی کمتر است، و با توجه به این مدل آب و هوا، بیمه و نگهداری خودرو حدود ۴۰۰۰ دلار گران‌تر می‌شود.

به هزینه مراقبت‌های بهداشتی ناشی از خطرات آب و هوایی نیز ۵۰۰۰ دلار دیگر اضافه می‌شود.

فردی که امروز متولد می‌شود ممکن است صد‌ها هزار دلار اضافی به عنوان مالیات و درآمد از دست بدهد. این مطالعه فرض می‌کند که دولت‌ها پول بیشتری را برای تعمیر و توسعه زیرساخت‌ها صرف می‌کنند، وهزینه‌هایی که مالیات دهندگان متحمل می‌شود نظام دارایی‌های ان‌ها را نصف می‌کند.

درآمد بازنشسته‌ها نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد، زیرا تغییرات آب و هوایی خطرات مالی فزاینده‌ای را برای سرمایه گذاران ایجاد می‌کند. افرادی که در خارج از منزل یا در کشاورزی کار می‌کنند نیز به احتمال زیاد کار در یک محیط مناسب را از دست خواهند داد.

منبع: ارم نیوز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا