تمایل کنگو برای افتتاح دفتر نمایندگی در قدس اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از میدل ایست مانیتور، تل آویو امروز (جمعه) اعلام کرد جمهوری دموکراتیک کنگو قصد دارد یک نمایندگی دیپلماتیک و تجاری در قدس اشغالی افتتاح کند.

رژیم صهیونیستی پس از دیدار نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با فلیکس تشیسکدی، رئیس جمهور کنگو بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «رئیس جمهور کنگو، فلیکس تشیسکدی، نخست وزیر اسرائیل را از افتتاح یک نمایندگی دیپلماتیک و تجاری در قدس مطلع کرد.»

در ادامه این بیانیه ذکر شده است: «رئیس جمهور کنگو از پیوستن اسرائیل به اتحادیه آفریقا به عنوان ناظر حمایت می‌کند و وی در حال کار بر روی این موضوع است.»

جمهوری دموکراتیک کنگو هنوز درباره دیدار دو مقام بیانیه‌ای صادر نکرده است. کنگو یکی از کشور‌هایی بود که در افتتاحیه و نقل مکان سفارت آمریکا از تل آویو به قدس در سال ۲۰۱۸ شرکت کرد.

رئیس جمهور کنگو روز سه شنبه طی یک سفر از پیش اعلام نشده از تل آویو دیدن کرد که این سفر اولین سفر مقام عالی رتبه کنگو از سال ۱۹۸۵ تا کنون بوده است.

رژیم صهیونیستی در تلاش برای مشروع جلوه دادن اشغال فلسطین تلاش کرده است کشور‌ها را متقاعد کند که سفارت‌های خود را از تل آویو به قدس منتقل کنند. این در حالی است که فلسطینی‌ها اصرار دارند که قدس شرقی – که به طور غیرقانونی از سوی رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ اشغال شده است – باید به عنوان پایتخت اعلام شود.

تاکنون آمریکا، گواتمالا، هندوراس و کوزوو سفارت‌های خود را به قدس منتقل کرده اند و جمهوری چک و برزیل نیز در این شهر دفاتر و نمایندگی‌هایی دارند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا