تکمیل پروژه‌های آبی کشور براساس اولویت‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان ظهر امروز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه پیشرفت پروژه‌های آبی کشور در گرو سیاستگذاری و مهندسی مناسب است، گفت: قطع به یقین اگر بتوانیم سیاستگذاری

کد خبر : 6873
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 نوامبر 2021 - 23:06
تکمیل پروژه‌های آبی کشور براساس اولویت‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان ظهر امروز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه پیشرفت پروژه‌های آبی کشور در گرو سیاستگذاری و مهندسی مناسب است، گفت: قطع به یقین اگر بتوانیم سیاستگذاری و اولویت را در پروژه‌های آبی کشور عملیاتی کنیم شاهد پیشرفت این پروژه‌ها و به وجود آمدن نتایج درخشان خواهیم بود.

محرابیان با اشاره به اینکه باید پیش از اجرای پروژه جدید روی مدیریت تمرکز کنیم، اظهار کرد: مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش ما وجود دارد که باید با همکاری و همدلی تمام توان خود را به‌کار بگیریم تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت سیاستگذاری در این زمینه اضافه کرد: باید بر اساس سیاستگذاری‌های انجام شده پروژه‌ها و خدمات خود را به نحو احسن اجرایی کنیم، چراکه این سیاستگذاری‌ها و مدیریت‌ها در اجرای پروژه متبلور می‌شود؛ به عبارتی دیگر زمانی که پروژه به‌موقع اجرا می‌شود نشان از سیاستگذاری صحیح است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته به‌دلیل تحریم‌ها، سیاستگذاری‌ها و محدودیت منابع با رکود در اجرای پروژه‌ها مواجه بودیم، اما در کنار این موضوعات افتخارات دیگری هم داشتیم. برای مثال آب‌های مرزی جزو افتخارات وزارت نیرو از دولت دهم تا دوازدهم است که اقدامات جدی در این زمینه انجام شده، زیرا کار کارشناسی زیادی در این موضوع انجام شد و به نتایج مناسبی هم رسیده است.

محرابیان با بیان اینکه باید بهره‌وری را در اجرای پروژه‌ها بالا ببریم، تصریح کرد: در سال‌های گذشته ده‌ها میلیارد در استان‌های جنوبی به‌خصوص خوزستان سرمایه‌گذاری صورت گرفته، اما بهره‌برداری درستی انجام نشده است.

وزیر نیرو با اشاره به لزوم اولویت‌بندی پروژه‌ها گفت: باید پروژه‌ها را اولویت بندی کرده و تا تکمیل پروژه‌های قبلی پروژه جدیدی را آغاز نکنیم. باید اعتبارات را مدیریت کرده و مانده اعتبار را به پروژه‌های با درصد پیشرفت بالا اختصاص دهیم تا بتوانیم خدمات ارزنده‌ای را به مردم ارائه کنیم.

به گفته وی، در سه ماه گذشته مجموعه پروژه‌های آب و آبفا بررسی و تقریباً اولویت‌های اصلی مشخص شده است.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: طی این سه ماه تلاش کردیم آب و برق را در دولت سیزدهم جزو اولویت‌ها قرار دهیم و امروز نیز بعد از موضوع کرونا اولویت دوم و سوم به این موضوع اختصاص دارد.

به گفته عضو کابینه دولت سیزدهم، مهندسی پروژه‌ها بر اساس اولویت‌بندی جزو اساسی‌ترین کارها بوده که باید صورت پذیرد، زیرا بر اساس این مهندسی است که می‌توانیم نقاط دارای نقصان را شناسایی و مشکل را برطرف کنیم.

محرابیان با اشاره به مصوبات شورای عالی آب خاطرنشان کرد: در جلسه شورای عالی آب ۱۴ مصوبه داشتیم. مصوباتی که به نظر بنده قوی‌ترین مصوبات سال‌های تشکیل شورا بوده است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع بازتخصیص عنوان کرد: در موضوع باز تخصیص اختیار تام داریم و اگر بتوانیم خیلی از تخصیص‌ها را بازنگری کنیم، قطعاً مشکلات عمده‌ای را در بخش آب برطرف خواهیم کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.