جایگاه‌های سوخت تجدیدپذیر نسبت به پالایشگاه‌های نفت آلودگی بالاتری دارند

یک گزارش جدید می‌گوید که پمپ بنزین‌های موسوم به سبز بسیار آلوده کننده هستند.

این گزارش ۲۷۵ شرکت سازنده سوخت و اتانول را در آمریکا رصد کرده است که ۱۲ میلیون تن مواد سمی را سال ۲۰۲۲ در هوا آزاد کرده است و این مقدار با انتشار ۱۵ میلیون تن مواد سمی توسط پالایشگاه‌ها مقایسه شده است.

بر اساس گزارش روزنامه «دیلی میل»، این مواد بیش از چهار نوع ماده شیمیایی سمی را آزاد می‌کنند که در کوتاه مدت می‌توانند باعث استفراغ، اسهال و تنگی نفس شوند و در دراز مدت با سرطان مرتبط هستند. شرکت‌های سوخت سبز از محصولاتی مانند ذرت یا روغن برای تولید سوخت به جای نفت استفاده می‌کنند.

اکثر تاسیسات سوخت زیستی در غرب میانه واقع شده اند و یکی در ایالت ایلینوی بزرگترین منبع هگزان را تولید می‌کند، ماده‌ای سمی که می‌تواند باعث آسیب عصبی شود.

کورتنی برنهارت، مدیر تحقیقات پروژه یکپارچگی محیطی (EIP)، گروهی که این گزارش را منتشر کرد، گفت: صنعت سوخت زیستی با وجود تصویر سبز، میزان حیرت‌انگیز آلودگی هوای خطرناکی را منتشر می‌کند که جوامع محلی را به خطر می‌اندازد.

انتشارات تولیدکنندگان سوخت سبز نه تنها با نفت و گاز برابری می‌کند، بلکه سموم بسیار قوی‌تری نسبت به تولیدکنندگان نفت از جمله هگزان، استالدئید، آکرولئین و فرمالدئید در مقایسه با پالایشگاه‌های سنتی نفت و گاز منتشر کردند.

بخارات فرمالدئید می‌تواند باعث سرطان شود، استالدئید نیز سرطان زا است و هگزان در صورت استنشاق باعث سرگیجه، حالت تهوع و سردرد می‌شود.

آکرولئین که در سیگار و مواد ساختمانی نیز یافت می‌شود، می‌تواند باعث استفراغ و تنگی نفس شود و با آسم مرتبط است.

منبع: Youm ۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا