جهاد اسلامی فلسطین خواستار ایستادگی در برابر تجاوزگری تل آویو شد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، خضرعدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی و از آزادگان فلسطینی اعلام کرد رژیم صهیونیستی با تعرض و بی حرمتی به اجساد و بقایای قبور فرزندان شهروندان فلسطینی ساکن قدس می‌کوشد آنان را تحت کنترل و سیطره خود درآورد.

وی حمایت فلسطینیان از ساکنان قدس را در نبرد دفاع از گورستان‌های قدس در برابر جنایت‌های رژیم اشغالگر خواستار شد.

خضر عدنان گفت: صحنه چسبیدن یکی از ساکنان شهر قدس به قبر فرزند فقیدش علاء النباتنه و جنایت اشغالگران در توسل به زور برای دور کردن این شهروند فلسطینی از گورستان و زمینه سازی برای تخریب آن صحنه دردناکی است که دل‌ها را آزرده می‌کند.

خضر عدنان تاکید کرد که رژیم اشغالگر با بی حرمتی و آسیب زدن به اجساد و بقایای قبر‌های فلسطینی‌ها در قدس می‌کوشد ساکنان قدس، ملت فلسطین و امت ما را به زانو درآورد.

گفتنی است نظامیان اشغالگر روز دوشنبه یک زن فلسطینی را هدف تجاوزگری قرار دادند که می‌کوشید خود را به قبر فرزندش در گورستان الیوسفیه برساند و از عملیات تخریب آن از سوی نظامیان اشغالگر جلوگیری کند.

مقبره تاریخی و اسلامی الیوسفیه از این جهت بزرگترین و مهم‌ترین مقبره‌ها در قدس اشغالی است که اولا به صحن‌های مسجد الاقصی و نیز به بخش قدیمی قدس، نزدیک است؛ ضمن آنکه قبور صد‌ها نفر از شهدا و فرماندهان مسلمانان در فتوحات اسلامی نیز در آن قرار دارد و امروز اشغالگران صهیونیست به نبش قبر‌های شهدا و فرماندهان و علما اقدام می‌کنند.

مردم قدس اشغالی به شدت از این کار خشمگین هستند و به هر گونه تخریب قبر‌های مسلمانان به شدت اعتراض و با آن مخالفت کردند. آن‌ها تجمعات اعتراض آمیز برگزار و بر روی اراضی مقبره الیوسفیه نماز اقامه می‌کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا