حرف‌های پزشکیان قشنگ بود، اما نمی‌توان صرفا با گفتمان‌درمانی پیش رفت

یک فعال سیاسی اصولگرا در نقد نخستین اظهارات تلویزیونی مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه «صحبت‌های آقای پزشکیان به جای ارائه راهکار، بیشتر حول محور گفتمان درمانی بود»، اظهار کرد: اینکه دولتی‌ها در حوزه‌های مختلف اعم از درمان و حقوق و دستمزد بر سر سفره‌ای بنشیند که مردم نشستند، حرف‌های قشنگ و خوبی است اما باید برنامه‌های اجرایی این موضوع نیز عنوان شود.

محمدحسن آصفری در گفت‌و گو با ایسنا، به ارائه تحلیلی از اظهارات مسعود پزشکیان در برنامه شب گذشته «گفت‌وگوی ویژه خبری» پرداخت و گفت: آقای پزشکیان در صحبت‌های دیشب خود برنامه‌ای ارائه نداد و گفت که در راستای برنامه هفتم کار را دنبال می‌کند؛ در واقع ایشان گفتند که آنچه که در برنامه هفتم آمده است را ارائه می‌دهند.

نمی‌شود صرفا با گفتمان‌درمانی پیش رفت

وی افزود: آقای پزشکیان بیشتر درباره موضوع عدالت محوری صحبت کردند، ولی واقعیت امر این است که برای حل مسأله در کشوری که درگیر چنین بروکراسی خشک اداری است، صرفاً نمی‌شود با گفتمان درمانی پیش رفت و به برنامه نیاز است. صحبت‌های آقای پزشکیان به جای ارائه راهکار، بیشتر حول محور گفتمان درمانی بود؛ اینکه دولتی‌ها در حوزه‌های مختلف اعم از درمان و حقوق و دستمزد بر سر سفره‌ای بنشیند که مردم نشستند، حرف‌های قشنگ و خوبی است، اما باید برنامه‌های اجرایی این موضوع نیز عنوان شود.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: در صحبت‌های آقای پزشکیان نشنیدم که برنامه ایشان برای اجرایی شدن موضوعاتی که مطرح کردند و عملیاتی شدن عدالت، چیست. همچنین ایشان درباره اینکه با چه ابزار و تیمی می‌خواهند این کار را انجام دهند صحبتی مطرح نکردند.

آصفری در ادامه در پیشنهادی به پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: با توجه به اینکه مردم از جریان دوم خرداد خیلی دل خوشی ندارند؛ چراکه تیمی که در آن زمان بود، بیشتر دنبال منافع اقتصادی خود بودند، آقای پزشکیان باید مشخص کند که آیا واقعاً می‌خواهد از این جریان در دولت خود استفاده کند یا نگاهش فراجناحی است.

پزشکیان مشخص کند که می‌خواهد در تیم خود از چه طیفی استفاده کند

وی عنوان کرد: امروز ملت ایران آسیب‌های زیادی هم از جریانات اصولگرا و هم از جریان اصلاح طلب دیدند و همیشه هرکدام از این جریانات روی کار آمدند، بیشتر دنبال تقسیم پست و مسئولیت‌ها برای جریان خود بودند؛ آقای پزشکیان باید مشخص کند که می‌خواهد در تیم خود از چه طیفی استفاده کند؛ اگر میخواهد صرفاً به سمت یک جریان برود، با شعارهایی که آقای پزشکیان می‌دهند جور در نمی‌آید.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا