حفظ وحدت امت اسلامی وظیفه عموم مسلمانان است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام هادی رمضانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان با بیان اینکه وظیفه عموم مسلمان دفاع از دین اسلام و حفظ وحدت امت اسلامی است، اظهارداشت: اگر وحدت تضعیف شود منافع مادی و معنوی جامعه اسلامی در اختیار استکبار قرار می‌گیرد از این‌رو وظیفه همه تلاش در حفظ و تقویت وحدت است.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم امر به تقوا می‌کند که از برکات آن قدرت تشخیص حق از باطل و پوشاندن سیئات (گناهان) انسان است.

وی با بیان اینکه مردم ما ثابت کردند با تمسک به قرآن از هیچ قدرتی هراس ندارند و با همتی قوی قدرت‌های پوشالی را درهم می‌کوبند افزود: رسالت همه انبیا استکبارستیزی بوده است و اگر بخواهیم با استکبار کنار بیاییم برخلاف آئین و آموزه‌های قرآنی خواهد بود.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه در هفته وحدت، رهبر معظم انقلاب با مسؤولان کشوری و لشکری ملاقاتی داشتند ادامه داد: در آن دیدار ایشان فرمودند بزرگترین وظیفه امت اسلامی تبلیغ دین جامع اسلام است زیرا دشمنان از توانشان برای معرفی دین در حیطه فردی استفاده کرده و می‌خواهند بگویند دین برای زندگی سیاسی و اجتماعی برنامه‌ای ندارد.

وی بیان کرد: تقوا حالت مقدسی است که انسان را از آلودگی‌ها و انحرافات عقیدتی، سیاسی باز می‌دارد و رابطه این انسان با خدای حکیم را تقویت می‌کند.

حجت الاسلام رمضانی با اشاره به اینکه تقوا اگر در وجود انسان احیا و تلاش شود که به واجبات عمل کند باعث بیرون راندن شیطان می‌شود تصریح کرد: امام علی می‌فرماید خداوند رسولان الهی را در میان مردم قرارداد و پی در پی پیامبران را مبعوث و به سویشان هدایت کرد.

وی ادامه داد: پیامبران آمدند تا فطرت پاک انسانی را در وجود ما احیا، نعمت‌های (مادی و معنوی) فراموش شده را به انسان یادآوری، دستورات و فرمان‌های الهی را ابلاغ و بر مردم اتمام حجت کنند و گنجینه‌های نهفته در وجود انسان را شکوفا و آشکار و در نهایت آیات الهی را به مردم نشان دهند.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه خدای تبارک در هر زمانی برای همه امت‌ها پیامبری فرستاده و کتب آسمانی را برایشان قرارداده خاطرنشان کرد: سنن انبیا و پیامبران چراغ راه بشریت است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا