حمله صهیونیست‌ها به کارکنان صلیب سرخ

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از میدل ایست مانیتور، شهرک نشینان رژیم صهیونیستی روز گذشته به کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) در کرانه باختری حمله کردند.

به گفته «غسان دغلاس» که بر فعالیت‌های شهرک سازی رژیم صهیونیستی در آن منطقه نظارت دارد، شهرک نشینان با استفاده از اسپری فلفل به کارکنان کمیته صلیب سرخ که از روستا بازدید می‌کردند حمله کردند و باعث سوختگی صورت و دست سه تن از کارکنان شدند.

این حمله زمانی رخ داد که کارکنان کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حال بازدید و بررسی حملات شهرک نشینان علیه کشاورزان فلسطینی بودند. بورین و دیگر روستا‌های همجوار در جنوب نابلس مدت‌هاست که مورد هدف شهرک نشینانی قرار گرفته‌اند.

پس از این حمله، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با صدور بیانیه‌ای، حملات شهرک‌نشینان صهیونیستی در کرانه باختری را محکوم کرد. این اولین بار نیست که کارکنان صلیب سرخ در حین انجام کار خود در کرانه باختری مورد حمله قرار می‌گیرند.

ساکنان کرانه باختری در معرض حملات مکرر شهرک نشینان هستند که این حملات شامل اعمال خشونت فیزیکی، خرابکاری، و نابودی زمین‌های کشاورزی فلسطین می‌شود.

در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار صهیونیست به طور غیرقانونی در کرانه باختری زندگی می‌کنند که در ۱۶۴ شهرک و ۱۲۴ پایگاه پراکنده شده اند. بر اساس قوانین بین المللی، تمامی شهرک‌ها و پاسگاه‌های یهودی نشین در سرزمین‌های اشغالی غیرقانونی است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا