خطیب‌زاده: پیام نشست تهران همکاری و همگرایی به جای رقابت و واگرایی است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا سعید خطیب زاده امروز چهارشنبه در گفت و گویی درباره گفت و گوهای وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان و روسیه در تهران اظهار کرد: در حال حاضر گفت و گوها در جریان است. تلاش می کنیم همه وزرای خارجه در خصوص مفاد یک بیانیه مشترک به نتیجه برسیم و فضا

کد خبر : 1164
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 14:28
خطیب‌زاده: پیام نشست تهران همکاری و همگرایی به جای رقابت و واگرایی است

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا سعید خطیب زاده امروز چهارشنبه در گفت و گویی درباره گفت و گوهای وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان و روسیه در تهران اظهار کرد: در حال حاضر گفت و گوها در جریان است. تلاش می کنیم همه وزرای خارجه در خصوص مفاد یک بیانیه مشترک به نتیجه برسیم و فضا خیلی مثبت و سازنده است.

 وی با بیان اینکه تهران تلاش کرده نقطه تلاقی همه دیدگاه‌ها و همگرایی منطقه‌ای باشد، گفت: پیام نشست تهران تا الان مشارکت و همکاری همه کشورهای منطقه به جای واگرایی و رقابت بوده و تا الان این هدف محقق شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد:  آنچه الان اتفاق می‌افتد روشن کردن خطوطی است که کشورهای همسایه می‌توانند آینده افغانستان را بر اساس خواست و اراده مردم افغانستان در همان چارچوب تسهیل کنند.

خطیب زاده تصریح کرد: آنچه مهم است تشکیل یک دولت فراگیر است که انعکاس دهنده تنوع قومی و جمعیتی مردم افغانستان بوده و این پهنه جغرافیایی عاری از خشونت بوده و احیاناً کشورهای دیگر به این منطقه جغرافیایی در افغانستان سرازیر نشود و افغانستان بتواند یک عضو موثر در ترتیبات همکاری‌های منطقه‌ای باشد.

وی با بیان اینکه تمام تمرکز بیانیه تهران بر همین اصول خواهد بود، کمک به مردم افغانستان و کمک به اینکه افغانستان از شرایط سخت اقتصادی خارج شود را از دیگر موارد مد نظر در بیانیه مشترک تهران عنوان کرد و گفت: شاید تا نیم ساعت دیگر این بیانیه مشترک آماده می شود و ما آن رامنتشر خواهیم کرد.

برچسب ها :

ناموجود