دفتر نخست‌ وزیری سودان: کسی فریب سخنان فرمانده کودتا را نخواهد خورد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: دفتر عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان اعلام کرد: ملت بازگشت این نظام را به هیچ وجه قبول نخواهد کرد. کسانی که در تحرکات اخیر ارتش دست دارند، از حزب کنگره ملی هستند که در زمان عمر البشیر حکومت را در دست داشتند. ائتلافی که امروز برای ناکام گذاشتن انقلاب تلاش می کند، در ظاهر ارتش است، اما در باطن از گروه های شبه نظامی و شخصیت های سیاسی تشکیل شده است.

دفتر نخست وزیری افزود: حمدوک تنها فردی است که ملت سودان و جامعه جهانی او را برای هدایت قوه مجریه به رسمیت می‌شناسند و جایگزینی جز تظاهرات و نافرمانی به جای او وجود ندارد. ادعای فرمانده کودتا درباره حمایت از انقلاب و حفاظت از حمدوک، سودانی ها و جهان را فریب نخواهد داد.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که دفتر نخست وزیری سودان از کودتاچیان خواست هر چه سریعتر نخست وزیر را آزاد کنند.

فرمانده ارتش سودان ساعتی پیش در نشستی خبری مدعی شد: بازداشت شدگانی که اتهامات کیفری دارند همچنان در بازداشت خواهند ماند و بقیه را آزاد خواهیم کرد. عبدالله حمدوک نخست وزیر به علت محدودیت‌های سیاسی نمی‌توانست با آزادی عمل فعالیت کند. اقدام ما کودتای نظامی نیست، بلکه اصلاح مسیر انقلاب است.

البرهان افزود: نخست وزیر در کنار من در خانه ام است تا سلامت او حفظ شود و به صورت طبیعی به کارش ادامه دهد و به خانه‌اش باز خواهد گشت. نخست وزیر بار‌ها گفت، کشور با خطراتی روبروست و بدون انگیزه شخصی فعالیت می‌کرد. ممکن است در آینده بعضی از روزنامه نگاران را برای مصاحبه با نخست وزیر انتخاب کنیم.

در پی کودتای دیروز در سودان و دستگیری عبدالله حمدوک، نخست وزیر این کشور و دیگر مقامات، اعتراضات گسترده‌ای بر پا و وضعیت اضطراری در سراسر این کشور اعلام شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا