دوگانگی تعطیلی مدارس و فراخوان حضور برای امتحانات در بیرجند

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها؛ با شیوع کرونا در کشور وضعیت نامناسبی در آموزش مدارس به وجود آمد که این موضوع بلاتکلیفی دانش آموزان و والدین آنها را به دنبال داشت به ویژه اینکه هر روز خبری تازه توسط مسئولان آموزش و پرورش در این باره اعلام می‌شود و مدیران مدارس به خصوص در مقطع متوسطه برای تداوم آموزش شیوه‌ای خاص را به دانش آموزان اطلاع رسانی می‌کنند که نه تنها مشکلی از مشکلات آموزشی آنها را در طرف نمی‌کند بلکه بر مشکلات قبلی می‌افزاید.

در تازه‌ترین این موارد بعضی از مدیران متوسطه با وجود تعطیلی مدارس به دلیل کرونا از دانش آموزان می‌خواهند که برای برگزاری امتحانات بین سال در مدارس حضور پیدا کنند که انجام این کار نه تنها بر خلاف بخشنامه‌های آموزش و پرورش درباره غیر حضوری بودن آموزش است بلکه می‌تواند با توجه به اینکه هنوز همه دانش آموزان هر دو دوز واکسن کرونا را نزده‌اند سبب ابتلای دانش آموزان به کرونا و مشکلات بعدی ناشی از آن شود.

حمیدی مادر یکی از دانش آموزان بیرجندی در گفتگو با مهر با بیان اینکه بر خلاف بخشنامه‌های آموزش و پرورش بعضی از مدیران مدارس به بهانه‌های مختلف از دانش آموزان می‌خواهند در مدرسه حضور پیدا کنند، گفت: هرچند با تشدید کرونا و شروع موج ششم آموزش حضوری در بعضی از پایه‌های ابتدایی، هنرستان‌ها و سال دوازدهم متوسطه دوم غیر حضوری شد اما مدیران بعضی از مدارس با بیان اینکه برای برگزاری حضوری امتحانات مجوز گرفته‌اند از دانش آموزان می‌خواهند که در روزهای مشخص شده در مدارس حاضر شوند.

رضایی یکی دیگر از والدین دانش آموزان بیرجند هم عنوان کرد: مدیر مدرسه فرزندم چند روز پیش با اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی از آنها خواست در روزهای امتحان در مدرسه حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: انجام این کار ممکن است سبب ابتلای دانش آموزان به کرونا شود چون همه آنها هنوز دو دوز واکسن کرونا را تزریق نکرده اند و برای اینکه مشکلی در آموزش فرزندان ما به وجود نیاید از مسئولان آموزش و پرورش استان می‌خواهم مانع از انجام این کار شوند.

هیچ مجوزی برای حضور در مدارس صادر نشده است

رئیس اداره ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در گفتگو با مهر بیان داشت: هیچ مجوزی به مدیران مدارس برای برگزاری امتحانات حضوری در شرایط کرونایی داده نشده است.

محمد حسینی فرد افزود: با انجام این کار توسط مدیران مدارس مخالف هستیم و آموزش همه دروس و برگزاری امتحانات در شبکه شاد و فضای مجازی باید انجام شود و با مدیران خاطی بر خورد خواهد شد.

به گفته وی هر چند در بخشنامه اولیه وزارت آموزش و پرورش زمان بازگشایی مدارس برای آموزش حضوری مشخص شده است اما منتظر نظر وزارت آموزش و پرورش بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا