دیدار سران طالبان با وزیر خارجه چین در قطر‌

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ملا عبدالغنی برادر معاون رئیس کابینه (طالبان) شب گذشته با «وانگ یی» وزیر خارجه چین در دوحه دیدار کرد و رایزنی‌های آن‌ها ادامه دارد.به گفته مجاهد، مذاکرات دو طرف درباره تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی

کد خبر : 718
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 26 اکتبر 2021 - 10:52
دیدار سران طالبان با وزیر خارجه چین در قطر‌

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ملا عبدالغنی برادر معاون رئیس کابینه (طالبان) شب گذشته با «وانگ یی» وزیر خارجه چین در دوحه دیدار کرد و رایزنی‌های آن‌ها ادامه دارد.
به گفته مجاهد، مذاکرات دو طرف درباره تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور و اوضاع جاری افغانستان است.
سخنگوی طالبان از نشست و گفتگو‌های دو روزه امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان با وزیر خارجه چین نیز در دوحه خبر داده است.
وی افزود: دو طرف در این گفتگو‌های دو روزه درباره مسایل مربوط به دو کشور بحث‌های همه جانبه خواهند داشت.
قبل از این نیز سران طالبان در سطوح بالا با مقامات چینی دیدار و مذاکره کرده بودند.

تحولات میدانی افغانستان حاکی است خطر گرسنگی و نبود امکانات درمانی میلیون‌ها افغان را تهدید می‌کند.

این گزارش می‌افزاید با نزدیک شدن فصل زمستان میلیون‌ها افغان با خطر گرسنگی و نبود امکانات درمانی روبرو هستند. سازمان ملل می‌گوید در حالی که فصل زمستان در پیش است، میلیون‌ها نفر با گرسنگی در افغانستان روبرو هستند. برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرده است بیش از نیمی از جمعیت افغانستان یعنی چیزی در حدود ۲۲ میلیون نفر روزانه از گرسنگی رنج می‌برند. این تعداد به میزان ۴۰ درصد از ماه آوریل افزایش یافته است.

برچسب ها :

ناموجود