رازیانه؛ گیاهی شگفت‌انگیز برای بانوان

آفتاب‌‌نیوز :

سیدابوالفتح شیرمردی با اشاره به خواص دارویی و درمانی رازیانه اظهار کرد: عرق رازیانه دارای طبع گرم بوده و دارای مقادیر زیادی از هورمون‌های زنانه است و به این دلیل بیشتر برای خانم‌ها توصیه می‌شود.

محقق طب سنتی و سوزنی عنوان کرد: مصرف عرق رازیانه برای خانم‌ها به منظور پیشگیری از یائسگی و برای خانم‌های یائسه باعث کاهش گرگرفتی، کاهش و یا برطرف شدن عوارض و علائم این دوران می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عرق رازیانه در درمان اختلالات هورمونی خانم‌ها موثر است، توضیح داد: به دلیل قاعده‌آور بودن عرق رازیانه مصرف آن در دوران قاعدگی توصیه نمی‌شود و باید در زمان قاعدگی مصرف عرق رازیانه را قطع کرده و بعد از این دوران دوباره به مصرف آن ادامه دهند.

شیرمردی با بیان اینکه مصرف عرق رازیانه خواص ضد درد دارد، افزود: عرق رازیانه ضدالتهاب، بادشکن و افزایش‌دهنده شیر مادران شیرده است.

وی در ادامه بیان کرد: عرق رازیانه تاثیر بسیاری بر شادابی و طراوت پوست بانوان داشته و در تقویت دید خانم‌ها و آقایان موثر است.

محقق طب سنتی و سوزنی با اشاره به اینکه عرق رازیانه به دلیل داشتن هورمون‌های زنانه به آقایان توصیه نمی‌شود، اضافه کرد:، ولی برای آن‌ها منع مصرف نداشته و آقایان به مقدار کم می‌توانند از عرق رازیانه استفاده کنند.

شیرمردی عنوان کرد: عرق رازیانه در ایجاد صفات ثانویه جنسی زنان نقش داشته و افزایش‌دهنده‌ی میل جنسی در زنان و ضدچاقی است.

وی گفت: عرق رازیانه به منظور دفع مو‌های زائد و باعث کاهش و نازک شدن مو‌های زائد در بانوان می‌شود.

محقق طب سنتی و سوزنی در ادامه عنوان کرد: عرق رازیانه برای شست‌وشوی چشم موثر بوده و خواص ضدسرطانی دارد و از سرطان سینه در خانم‌ها پیشگیری کرده و برای از بین بردن کرم‌روده موثر است.

وی با اشاره به ویتامین C و B موجود در عرق رازیانه یادآور شد: عرق رازیانه پوست را تقویت، کلاژن‌سازی پوست را تحریک و کدری و تیرگی پوست را ازبین می‌برد و برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک پوست موثر است.

شیرمردی مصرف عرق رازیانه برای رشد مو‌ها موثر دانست و ادامه داد: مصرف عرق رازیانه برای خانم‌هایی که بعد از زایمان دچار افسردگی می‌شوند نیز موثر است.

محقق طب سنتی و سوزنی خاطرنشان کرد: افرادی که کیست سینه دارند و افراد مبتلا به میوم در مصرف عرق رازیانه احتیاط کنند و به مقدار کم مصرف کنند.

شیرمردی در پایان تاکید کرد: مصرف دمنوش رازیانه از عرق آن موثرتر بوده و به افراد توصیه می‌شود عرق رازیانه را از مکان‌های معتبر خریداری کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا