روایت دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین از امتیازدهی رژِیم صهیونیستی به مقاومت

زیاد النخاله تاکید کرد: بعداز هشدار ما، صهیونیست ها در خلال گفت وگو با اسرا گفتند از رسانه ای کردن مسائل خودداری کنید تا بتوانیم امتیازاتی به شما بدهیم و در جامعه اسرائیلی هم به عقب نشینی و دادن امتیازات متهم نشویم.

وی با بیان اینکه ۴۴۰ نیروی جنبش جهاد اسلامی در زندان های مخوف رژیم صهیونیستی در اسارت هستند، تصریح کرد: تنها تهدید جنبش جهاد اسلامی به شروع جنگ، صهیونیست ها را به عقب نشینی و دادن امتیاز مجبور کرد و اسرای ما به اعتصاب پایان دادند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که برای شرکت در سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی به مناسب میلاد مسعود پیامبر گرامی (ص) به ایران سفر کرده بود با وجود فشردگی برنامه ها در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) حضور یافت و برای نخستین بار ضمن بازدید از بخش های مختلف خبری این سازمان با «علی نادری» مدیرعامل جدید ایرنا ملاقات کرد.

ابوشریف رئیس دفتر جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران و همچنین حجت الاسلام و المسلمین کمیل باقرزاده مدرس حوزه و دانشگاه و میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که دو عضو شورای عالی ایرنا هستند در این دیدار که شامگاه شنبه در محل ساختمان مرکزی خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد، حضور داشتند.

زیاد النخاله ۱۵ سال و ابوشریف ۱۳ سال در زندان های رژِیم صهیونیستی بوده اند.

از اولویت های ایرنا درمرحله جدید تقویت جبهه رسانه‌ای محور مقاومت است

روایت دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین از امتیازدهی رژِیم صهیونیستی به مقاومت

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در این دیدار صمیمانه با تاکید به اینکه یکی از اولویت های اصلی ایرنا به عنوان رسانه رسمی نظام در مرحله جدید فعالیت های خود، کمک به تقویت جبهه رسانه ای محور مقاومت است، گفت : خیلی خوشحالم اولین دیدار رسمی به عنوان مدیرعامل ایرنا  با یکی از رهبران و فرماندهان شجاع و بزرگ مقاومت فلسطین است.

وی تصریح کرد: خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکنون با افتخار تلاش کرده است تا تحولات در سرزمین های اشغالی فلسطین و غزه و خبرهای جبهه مقاومت را به بهترین وجه پوشش داده و منعکس کند و در دور جدید فعالیت ها این رویکرد و روند برای حمایت از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین بسیار تقویت خواهد شد.

مدیرعامل ایرنا اظهارداشت :وعده نابودی و زوال کامل رژِیم صهیونیستی با افزایش توان جبهه مقاومت ان شاء الله زودتر از آنچه تصور می شود، تحقق خواهد یافت و همگی در مسجدالاقصی نماز اقامه خواهیم کرد.

تلاش رسانه های مقاومت و گشایش افق های روشن

زیاد النخاله هم با ابراز خرسندی از حضور در ایرنا گفت: تلاش های بسیار مهم رسانه های جمهوری اسلامی ایران به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی و همچنین شبکه های اجتماعی می تواند در روند فعالیت های جبهه مقاومت و آشنایی بیشتر ملت ها با این فعالیت ها در جنبه های مختلف نظامی، اجتماعی، سیاسی فرهنگی و حتی آموزشی، افق های روشن تری را بگشاید و مظلومیت ملت فلسطین وجنایات رژِیم صهیونیستی و حامیان منطقه ای و جهانی آن را تبیین کند.

وی با اشاره به اقدامات گمراه کننده و فریبکارانه برخی رسانه های غربی، صهیونیستی و عربی برای جا بجا کردن دشمن ملت مظلوم فلسطین و معرفی ایران بجای رژِیم صهیونیستی، ضرورت همبستگی و همکاری نزدیکتر رسانه های مقاومت و همسو و نزدیک به مقاومت را برای مقابله و مصاف با این شیطنت و خباثت رسانه ای مورد تاکید قرار داد و نقش رسانه هایی مانند خبرگزاری جمهوری اسلامی، قدس الیوم و فلسطین الیوم را متمایز و بسیار تاثیرگذارخواند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه «نگاه های همه ملت های مسلمان و مظلوم به ویژه ملت فلسطین به جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی به عنوان پایگاه مقاومت است»، اظهارداشت: ایران اسلامی در دو سطح مردمی و رسمی هرگز از حمایت ملت های مظلوم به ویژه فلسطین کوتاهی نکرده است و این بیانگر رویکرد اسلامی و انسانی انقلاب اسلامی است و همه ملت های مظلوم و مسلمان قدردان آن هستند.

گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی

زیاد النخاله با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت که ما درمقابله و مبارزه با طرح صهیونیستی – آمریکایی در لبنان، یمن، فلسطین و عراق همواره یک پشتیبانی قوی، واقعی و جدی را احساس می کنیم به ویژه اینکه رهبری معظم انقلاب و مقامات جمهوری اسلامی ایران بخوبی خطرهای حضور رژِیم صهیونیستی درمنطقه عربی و اسلامی و اهمیت حفاظت از قدس و مسجد الاقصی را برای همه امت اسلامی درک کرده اند.

وی با تاکید به اینکه قدرت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جغرافیای منطقه و تحولات سیاسی آن تاثیرات بسیاری داشته و خواهد داشت، تصریح کرد که ان شاء الله نتیجه آن آزادسازی فلسطین و قدس شریف و مسجد الاقصی و به نفع ملت های مظلوم مانند فلسطین، لبنان، عراق و یمن خواهد بود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی به فروپاشی های برخی نظام های فاسد و وابسته عربی درمنطقه درمقابل صعود و پیشرفت محور مقاومت اشاره کرد و گفت که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رژِیم ناچیزصهیونیستی به دلیل حمایت های غربی و توان نظامی و تسلیحاتی بر منطقه مسلط بود اما اکنون شرایط به نفع ملت های مظلوم و مسلمان و محور مقاومت و عدالت طلبان تغییر کرده است و این یک وضعیت خاص و نادر در منطقه است.

ایران نفوذ آمریکا در منطقه را تعدیل کرده است

زیاد النخاله گفت :جمهوری اسلامی ایران نفوذ و استعمارگری آمریکا در منطقه را تعدیل کرده و امروز در مقابل بزرگترین کشور ستمگر در جهان ایستاده و باعث افتخار و عزت ملت های مظلوم و مسلمان شده است.

وی افزود: غزه هم درعملیات افتخارآمیز «شمشیر قدس» توانست دشمن صهیونیستی را شکست دهد و نوعی توازن قوا را با رژِیم اسرائیل ایجاد کند وحالا صهیونیست ها هرلحظه مجبورند توان و اقتدار جنبش های مقاومت در فلسطین را مد نظر داشته باشند و پیوسته دنبال توافق ها از طریق برخی کشورهای عربی برای برقرار ماندن آرامش و آتش بس هستند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی اظهارداشت: مقامات سیاسی و نظامی رژِیم صهیونیستی گاه گاهی جمهوری اسلامی ایران را به حمله نظامی تهدید می کنند که به نظر من نشان ترس آنها است و هدفشان همزمان ایجاد هراس در جنبش های مقاومت در منطقه است که قطعا دیگر این تهدیدهای توخالی تاثیری ندارد.

رژِیم صهیونیستی درحال فروپاشی است

زیاد النخاله تاکید کرد:رژِیم صهیونیستی درحال فروپاشی است و همه نشانه ها این روند را تایید می کنند و تحقق آن تنها نیازمند زمان و تداوم مقاومت ملت قهرمان و توانمند و تکمیل روند آزادسازی فلسطین است.

وی با تاکید بر اهمیت تجهیزات و سلاح برای مقابله با دشمن صهیونیستی گفت که از این بالاتر وجود نیروهای مجاهد و رزمندگان با ایمان و دارای روحیه بالا در جبهه مقاومت است که شکست های خفت بار را برای دشمنان به ویژه صهیونیستی رقم زده است و همین باعث شده که نیروهای زبون ارتش صهیونیستی که به سلاح هسته ای هم مجهز هستند از نزدیک شدن به نوارغزه هراس داشته باشند و همه صهیونیست ها با شنیدن آژیر خطر به سوی پناهگاه ها فرار می‌کنند.

مقاومت لحظه ای متوقف نمی شود

روایت دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین از امتیازدهی رژِیم صهیونیستی به مقاومت

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی خاطرنشان کرد:مقاومت لحظه ای تا آزادسازی کامل فلسطین و مسجد الاقصی متوقف نخواهد شود و  ملت و رزمندگان مقاومت فلسطین آماده فداکاری، جهاد و شهادت هستند.

کمک معنادارملت یمن به فلسطین

زیاد النخاله با اشاره به حمایت های گسترده مسلمانان جهان از ملت و مقاومت فلسطین در رویارویی و نبرد با دشمن صهیونیستی گفت : به عنوان نمونه، ملت مظلوم و مستضعف یمن که تحت محاصره هستند برای حمایت از غزه چندین میلیون دلار کمک هایی را جمع آوری کردند  واقدام بزرگ و افتخار آفرین آنها در اهدای حدود ۵ میلیون دلار به غزه بعد از جنگ شمشیر قدس همه را غافلگیر و شگفت زده کرد.

وی تاکید کرد که این کمک برتر، با ارزش تر و موثرتر ازمیلیاردها دلار کمک هایی است که برخی کشورهای عربی می توانند ارائه کنند.

جوانان فلسطینی و دلبستگی به قرآن

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی اظهارداشت: روز سه شنبه به مناسبت میلاد پیامبر گرامی (ص) و سالگرد شهادت دکتر فتحی شقاقی در نوارغزه برنامه هایی ویژه برگزار خواهد شد و از ۳۵۰ جوان حافظ قرآن کریم وهمچنین ۳۵۰ قاری قرآن تجلیل می شود.

فتحی شقاقی در۲۶ اکتبر سال ۱۹۹۵ میلادی درعملیات تروریستی موساد در جزیره مالت به شهادت رسید.

زیاد النخاله تصریح کرد که جنبش جهاد اسلامی درکنارماموریت های نظامی و دفاعی خود برای آزادسازی فلسطین و قدس و نابودی دشمن صهیونیستی، فعالیت ها و برنامه های ویژه آموزشی در زمینه های فرهنگی و اجتماعی برای زنان و جوانان ترتیب می دهد و امروز رزمندگان و نیروهای مقاومت دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی هستند وما در جامعه فلسطین درعرصه های مختلف با قوت حضورداریم.

وی با بیان اینکه اگر چه جنگ علنی و سری علیه محور مقاومت همواره وجود دارد اما مقاومت امروز در بهترین شرایط خود قرار دارد، گفت که هرگاه ازمقاومت صحبت می کنیم نمی توانیم جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان را نادیده بگیریم و همینطور وقتی از رژیم صهیونیستی سخن به میان می آوریم حتما حامیان منطقه ای و جهانی آن مانند آمریکا را نمی توان نادیده گرفت.

همکاری نخبگان فلسطینی و ایرانی

روایت دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین از امتیازدهی رژِیم صهیونیستی به مقاومت

براساس گزارش ایرنا، دراین نشست همچنین راه های گسترش همکاری های رسانه ای خبرگزاری جمهوری اسلامی با گروه های مقاومت فلسطینی به ویژه جنبش جهاد اسلامی بررسی و تصمیم های مناسب اتخاذ شد.

مدیرعامل ایرنا و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی برضرورت تقویت راهبرد انسجام وهم افزائی و اتحاد میان ملت های مسلمان به ویژه با ملت فلسطین و گسترش روابط بین ملت ها متناسب با سطح بالای روابط رهبران تاکید شد که نتیجه آن تقویت و گسترش مقاومت خواهد بود.

 در این نشست بر برقراری تماس وهمکاری میان نخبگان و نویسندگان و اصحاب فرهنگ و دانشگاهیان درفلسطین با همتایان ایرانی به ویژه ناشران برای روایت مقاومت و مظلومیت مردم فلسطین که کمتر از مقاومت و آزادسازی فلسطین نیست با انتشار کتاب ها و با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید شد.

دو طرف همچنین نقش اصحاب فرهنگ و هنر، شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای، سینما و تئاتر را در مصاف با هجمه های فرهنگی علیه جبهه مقاومت بسیار مهم ارزیابی کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا