زره‌پوش ۲۲۰ هزار دلاری ارتش آمریکا به شدت «ناامن» است!

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه ان بی سی گزارش داد بیشترین تصادفات خودرویی در ارتش آمریکا با خودروی موسوم به هاموی به وقوع می‌پیوندد که رایج‌ترین خودرو در ارتش آمریکاست.

گزارش حسابرسی دولت آمریکا که اوائل سال جاری منتشر شد، نشان می‌دهد بیشترین تعداد تصادفات خودرویی در ارتش و نیروی تفنگداران دریایی آمریکا با خودرو هاموی است. این در حالی است که این خودرو به عنوان امن‌ترین خودرو در ارتش آمریکا معرفی می‌شود و نکته عجیب این که اکثر تصادفات این خودرو در موقعیت‌های غیرجنگی به وقوع پیوسته است. این موضوع باعث شده است که درخواست‌ها از ارتش آمریکا برای ایجاد تغییرات در این خودرو با هدف تامین امنیت سربازان آمریکایی افزایش یابد.

این شبکه گزارش داد: مشاهده عواقب واژگونی خودرو هاموی ارتش در یک صحنه بازسازی شده تصادف شوکه کننده هستند. در این آزمایش، این خودرو نظامی با وزن ده هزار پوند را با سرعت ۲۵ مایل بر ساعت، از کنار، به یک لبه می‌کوبند که باعث واژگونی آن می‌شود. این هاموی سپس، دو بار می‌غلتد. این آزمایش نشان می‌دهد هاموی هنگام فعالیت‌های آموزشی و در میادین جنگی تا چه حد می‌تواند خطرناک باشد.

“وِسلی کوبی” یکی از نظامیان آمریکایی بود که چند ماه پیش، در جریان آموزش نظامی، پس از واژگون شدن خودرو هاموی، کشته شد. تحقیقات درباره علت آن سانحه هنوز ادامه دارد. مرگ وسلی در آن حادثه صرفاً یک مورد استثنایی نبود، زیرا موارد بسیاری دیگر از واژگونی این خودرو ارتشی ثبت شده است.

گزارش اداره حسابرسی دولت آمریکا نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹، بیش از ۳۷۰۰ مورد حادثه واژگونی خودرو‌های تاکتیکی (نظامی) ارتش آمریکا در شرایط غیرجنگی واقع شدند که یک سوم آن‌ها مربوط به خودرو هاموی بوده است. حداقل ۱۲۳ نفر از پرسنل ارتش آمریکا در آن حوادث کشته شدند. کنگره آمریکا این مرگ‌ها را مرگ و میر‌های غیرمرتبط با جنگ توصیف کرده است. گزارش اداره حسابرسی دولت آمریکا همچنین نشان می‌دهد که در ۲۵ درصد از موارد، خودرو‌های نظامیِ حادثه دیده، واژگون شده اند.

کارشناسان می‌گویند تجهیزات زرهی و نظامیِ نصب شده روی خودرو‌های هاموی آن‌ها را بیشتر در معرض خطر واژگونی قرار می‌دهد. دو سال قبل، پیمانکار تامین تجهیزات امنیتی برای ارتش آمریکا موسوم به “ایمی” موظف شد تا راهکار‌هایی برای بهبود امنیت خودرو‌های هاموی پیدا کند.

خودروی نظامی هاموی ساخت شرکت‌ای ام جنرال آمریکا است که تولید آن از سال ۱۹۸۴ آغاز شده و تاکنون بیش از ۲۸۱ هزار مدل از آن تولید شده است. قیمت واحد این خودرو در حال حاضر از ۲۲۰ هزار دلار فراتر می‌رود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا