زنده‌گیری روزانه ۱۷ تا ۲۵ قلاده سگ در شهر قم

ایسنا/قم مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری قم با بیان اینکه روزانه ۱۷ تا ۲۵ قلاده سگ زنده گیری می‌شود، گفت: یکی از عوامل مهم سگ‌های ولگرد در منطقه ۴ وجود دامداری‌ها در این حوالی است، البته سگ‌های قلاده‌دار دارای مالک که خارج از فضا و چارچوب رها باشند، طبق دستور قضایی جمع‌آوری می‌شوند.

عبدالله میرابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: فعالیت‌های مستمر اکیپ‌های جمع‌آوری سگ‌های ولگرد به‌طور مستمر در طول ایام سال و هر روز توسط پیمانکاران شهرداری انجام می‌شود و همه‌ محدوده شهری تحت پوشش این طرح قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر سه اکیپ جمع آوری در قم فعالیت می‌کند که محدوده و حریم شهری را پوشش می‌دهد و روزانه ۱۷ تا ۲۵ قلاده زنده‌گیری می‌شود، همچنین تمام پیام‌های ۱۳۷ و غیره به صورت به‌روز و آنلاین پاسخگویی می‌شود.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری قم تصریح کرد: متأسفانه حریم بلوار پیامبر اعظم(س) و حدفاصل بلوار جمهوری و در محدوده بلوار فردوسی چند مجموعه دامداری فعال است که در کنار آن نگهداری سگ نیز صورت می‌گیرد، این سگ‌ها در برخی از ساعات روز رهاسازی می‌شوند، که در این زمینه سعی شد جمع‌آوری سگ‌های ولگرد استمرار داشته باشد و در کنار آن پرونده قضایی و انتظامی برای دامداری‌ها تشکیل شود.

میرابراهیمی گفت: طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در سه فاز تعریف و اقدامات لازم از نیمه نخست فروردین ماه سال جاری آغاز شده است، شناسایی کانون‌های حضور سگ‌های ولگرد در اطراف زمین‌های خالی و مناطق خارج از محدوده کاری نیز در دست اجرا است که اخیراً این کانون‌ها شناسایی شد.

وی تأکید کرد: فاز دوم اخطاری بود که به نگهبان‌های ساختمان‌های در حال ساخت داده شد تا تأمین غذا برای این حیوانات انجام نشود و علاوه بر آن شهروندانی که در این محدوده بودند و زباله‌ها را خارج از نوبت قرار می‌دادند نیز توجیه شدند و اخطارهای لازم به آن‌ها داده شده است.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری قم بیان کرد: در فاز سوم جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، قرارداد با پیمانکار سازمان پسماند شهرداری قم منعقد شد که در این مدت ۴۱ قلاده سگ جمع‌آوری انجام شده است.

وی عنوان کرد: یکی از عوامل مهم سگ‌های ولگرد در منطقه ۴ وجود دامداری‌ها در این حوالی است، البته سگ‌های قلاده‌دار دارای مالک که خارج از فضا و چارچوب رها باشند، طبق دستور قضایی جمع‌آوری می‌شوند.

میرابراهیمی در پایان گفت: کانون سگ‌های ولگرد به‌ طور کامل شناسایی‌شده و برخی کانون‌ها تخریب شده است؛ امیدواریم شهروندان با عدم قراردادن زباله در خارج از نوبت‌های جمع آوری و نگهبانان با عدم دادن غذا به سگ‌ها ما را در این طرح یاری کنند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا