ساختار آموزش و پرورش باید اصلاح شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، میثم لطیفی در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه استعدادیابی مدیران کارآمد (امصاک) به خبرنگاران گفت: آموزش و پرورش مهمترین و سرمایه‌ای‌ترین ساختار کشور است، اما باید در این سرمایه‌گذاری برخی موضوعات رعایت شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به برگزاری چند جلسه با سرپرست این وزارتخانه در یک و نیم ماه گذشته در خصوص اصلاح ساختار این وزارتخانه افزود: مهمترین دغدغه ما در خصوص این وزارتخانه کاهش شاخص نسبت معلم به دانش آموز است تا هر معلم با تعداد کمتری دانش آموز مواجه بوده و فرصت بیشتری برای رسیدن به امور تربیتی داشته باشد.

وی گفت: معلمان حق ویژه‌ای به گردن ما دارند و باید در تعامل سازنده با این وزارتخانه به سمتی حرکت کنیم که معلم فراغت بیشتری داشته باشد.

لطیفی افزود: ادارات و نواحی وزارت آموزش و پرورش باید با توجه به توسعه اتوماسیون در کشور کاهش یابند و نسبت کارکنان صف و ستاد این وزارتخانه به نفع معلمان تعدیل شود.

لطیفی از وجود ۴۰۰ هزار مدیر دولتی در کشور خبر داد و گفت: این تعداد از مدیران عالی و مقامات تا مدیران حرفه‌ای عالی، میانی و پایه را در بر می‌گیرد.

وی افزود: اینکه گفته می‌شود ۸۰ درصد مدیران در مشاغل تخصصی خود کار نمی‌کنند عدد دقیقی نیست و ما در یک ماه و نیم گذشته از همکاران خود خواسته‌ایم اطلاعات مربوط به مدیران را ساماندهی کنند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: در برخی دستگاه‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدیران در حوزه تخصصی خود مشغول به کار هستند، اما این کافی نیست و باید جلوتر از این حرکت کنیم.

وی گفت: تمام اقداماتی که در کشور شده برغم همه کاستی‌ها نتیجه زحمات همین مدیران است و امیدواریم این میزان بهینه شود چراکه هر یک درصد تغییر در وضعیت توانمندی مدیران اثرات شگرفی بر رضایتمندی مردم و ارتقای بهره‌وری دستگاه‌های اجرایی و در نتیجه ادراک عدالت خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا