سامانه بارش‌زا در راه اصفهان است/ روند افزایشی دما

آفتاب‌‌نیوز :

نوید حاجی بابایی با بیان اینکه وضعیت جوی استان از امروز تا اواسط روز یکشنبه آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود، اظهار داشت: از بعدازظهر یکشنبه یک سامانه ناپایدار وارد استان می‌شود که فعالیت آن تا چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: با فعالیت این سامانه، افزایش ابر و وقوع تند باد لحظه‌ای را انتظار داریم که در مناطق مستعد شمال و شرق استان با خیزش گرد و خاک همراه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: همچنین بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعد و برق و ریزش تگرگ در مناطق مختلف استان به ویژه نیمه غرب اصفهان پیش بینی می‌شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه میانگین دمای استان در ۲۴ ساعت آینده بین یک تا سه درجه گرم‌تر می‌شود، گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات روز شنبه به ۲۹ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۱۱ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

به گفته وی، کاشان با بیشینه دمای ۳۲ درجه سلسیوس بالای صفر و بویین میاندشت با کمینه دمای ۲ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت آینده خواهند بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا