سامانه مدیریت آمار و اطلاعات سماوا/ شرکت توسعه فناوری نیک آوازه

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سامانه مدیریت آمار و اطلاعات سماوا با هدف جمع آوری آنلاین آمار و اطلاعات محصول شرکت توسعه فناوری نیک آوازه از مراکز مختلف تولید کننده آمار و اطلاعات، ایجاد پایگاه اطلاعات، مدیریت اطلاعات، اشتراک اطلاعات و تهیه انواع گزارشات طراحی و پیاده سازی شده است. سامانه مدیریت آمار و اطلاعات

کد خبر : 8781
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 نوامبر 2021 - 17:16
سامانه مدیریت آمار و اطلاعات سماوا/ شرکت توسعه فناوری نیک آوازه

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سامانه مدیریت آمار و اطلاعات سماوا با هدف جمع آوری آنلاین آمار و اطلاعات محصول شرکت توسعه فناوری نیک آوازه از مراکز مختلف تولید کننده آمار و اطلاعات، ایجاد پایگاه اطلاعات، مدیریت اطلاعات، اشتراک اطلاعات و تهیه انواع گزارشات طراحی و پیاده سازی شده است.

سامانه مدیریت آمار و اطلاعات سماوا با هدف جمع آوری آنلاین آمار و اطلاعات محصول شرکت توسعه فناوری نیک آوازه از مراکز مختلف تولید کننده آمار و اطلاعات، ایجاد پایگاه اطلاعات، مدیریت اطلاعات، اشتراک اطلاعات و تهیه انواع گزارشات طراحی و پیاده سازی شده است. این سامانه به نحوی پیاده سازی شده که قابلیت استفاده در سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف و شرکت‌ها و کسب و کارها با اندازه های مختلف داشته با اهداف گوناگون را داشته باشد.

سامانه مدیریت آمار و اطلاعات سماوا/ شرکت توسعه فناوری نیک آوازه

در این سامانه امکان طراحی انواع جداول و فرم جهت جمع آوری اطلاعات وجود دارد. مزیت اصلی سامانه، متغیر محور و ارجاع محور بودن آن است. به نحوی که ابتدا متغیرهای آماری که اطلاعات آنها جمع آوری می شود در سامانه تعریف شده که در نتیجه آن شناسنامه متغیرهای آماری تولید می شود. سپس بر اساس متغیرها، انواع جداول با ابعاد گوناگون توسط کاربران در سامانه ایجاد شده و ابعاد گوناگون متغیر آماری شامل زمان، محدوده جغرافیایی (مکان)، واحد، واحد تولید کننده آمار(ماخذ) مشخص می شود تا هر عدد در پایگاه داده به یک زمان، مکان، واحد و تولید کننده آن متصل شود.ارجاع محور بودن سامانه بدین نحو است که برای بررسی صحت آمارها و تائید آنها، برای هر یک از جداول امکان تعریف گردش کار بین کاربران وجود دارد که در نهایت اطلاعات یک جدول نهایی می گردد و تاریخچه گردش کار و ارجاعات بین کاربران جدول نیز برای مدیریت آمار قابل مشاهده است و امکان پیغام گذاری و انتقال فایل نیز در گردش کار وجود دارد.

جداول سامانه به دو صورت جداول آماری (سطر و ستون محدود) و جداول اطلاعات (ستون های مشخص و سطر نامحدود) است که بسته به نوع نیاز قابل تولید است. از ویژگی های جداول سامانه، امکان ارجاع یک جدول به چندین کاربر جهت تکمیل اطلاعات است به نحوی که می توان اطلاعات مشخصی را از کاربران مختلف به راحتی جمع آوری و یکپارچه نمود. جهت تکمیل جداول امکان خروجی اکسل، آپلود فایل اکسل و همچنین ورود اطلاعات از سامانه های دیگر با ابزار ورودی(ETL) وجود دارد. همچنین می توان برای هر جدول طبقه بندی و انواع زمان‌ها را تعریف کرد. از قابلیت دیگر جداول امکان تعریف انواع اعتبارسنجی بین سطرها و ستون ها است.

ویژگی دیگر سامانه امکان تعریف رابطه بین واحدهای مختلف است که بر اساس آن می توان اطلاعات یک جدول یا یک ستون خاص را از یک واحد به واحد دیگر بدون محاسبه تغییر داد. به عنوان نمونه امکان تبدیل رقم فروش یک کالا از ریال به هزار ریال و … بدون محاسبه وجود دارد.

جهت استفاده های مختلف از داده های جمع آوری شده، امکان تهیه انواع گزارشات از جداول و فرم ها در سامانه وجود دارد. می توان نمودارها و گزارشات مختلفی تهیه و ذخیره و در صورت نیاز به اشتراک گذاشت.

سامانه مدیریت آمار و اطلاعات سماوا/ شرکت توسعه فناوری نیک آوازه

از ویژگی های ممتاز این سامانه امکان اتصال به برنامه های power bi و power query جهت تهیه داشبوردها و گزارشات متنوع و انتقال آن‌ها بدون دانش برنامه نویسی، به سامانه است به طوری که پویایی و تنوع ایجاد گزارشات را ایجاد کرده و مانع از تک بعدی شدن سامانه شده است.

ایجاد کتابخانه از اسناد، فایل‌ها و … جهت بایگانی و اشتراک گذاری بین کاربران از قابلیت های دیگر سامانه است که می تواند مدیریت اسناد و فایل های یک سازمان و شرکت را بهبود بخشد.

امکانات اصلی سامانه مدیریت آمار و اطلاعات به شرح زیر است؛

۱. جمع آوری آنلاین اطلاعات به صورت نامحدود
۲. امکان اتصال به سامانه‌های دیگر و واکشی اطلاعات (etl)
۳. امکان تهیه انواع گزارشات و نمودارها از پایگاه داده
۴. امکان خروجی excel، word، json از جداول
۵. امکان اتصال به نرم افزارهای power bi وpower query
۶. امکان جستجو پیشرفته از پایگاه داده
۷. تعریف نامحدود کاربران با سطوح دسترسی مختلف
۸. تعریف محدوده جغرافیایی‌های مختلف با امکان نمایش بر روی نقشه
۹. تعریف انواع واحد و ارتباط بین واحدها
۱۰. تعریف انواع زمان و ماخذ تعریف طبقه بندی‌های مختلف جداول، متغیرها، محدوده های جغرافیایی، انتشار
۱۱. امکان انتشار اطلاعات مورد نظر به صورت api و همچنین نمایش آنها در وب سایت
۱۲. میزکار جهت مشاهده کارهای ارجاعی به کاربر
۱۳. صندوق پیام داخلی سامانه
۱۴. اتصال به سامانه پیامکی جهت اطلاع رسانی به کاربران در خصوص کارهای ارجاعی با آنان
۱۵. داشبورد
۱۶. تعریف انواع پوشه
۱۷. ایجاد کتابخانه از انواع فایل ها برای بایگانی و اشتراک گذاری
۱۸. تعریف متغیر و تهیه شناسنامه متغیرهای آماری
۱۹.تعریف گردش کار جهت تائید صحت اطلاعات
۲۰. ایجاد انواع فرم
۲۱. ایجاد فرم با قابلیت عمومی سازی
۲۲. ایجاد جدول به صورت دلخواه

منبع: نیک آوازه

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.