سخنگوی وزارت دفاع: یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های تحکیم قدرت دفاعی و ملی شرکت مردم در انتخابات است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح ضمن بیان اهمیت حضور مردم در انتخابات، به بیان مطالبی پیرامون اهمیت این حضور در بحث امنیت ملی پرداخت.

مشروح گفتگو با سردار طلایی‌نیک در ادامه آمده است:

همه ارکان نظام ما برمبنای آراء ملت ایران شکل می‌گیرد
سردار در ابتدا از جنابعالی برای شرکت در این گفتگو تشکر می کنیم، به عنوان اولین سوال به نظر جنابعالی اصل موضوع مشارکت در انتخابات تا چه میزان اهمیت دارد؟

سردار طلایی‌نیک:  در پاسخ به سوال شما باید بگویم که قطعا بحث مشارکت در انتخابات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. انتخابات سازوکار قدرت‌یابی ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و در واقع همه ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران مستقیم یا غیرمستقیم برمبنای آراء ملت ایران شکل می‌گیرد و این دستاورد بنیادی انقلاب اسلامی است که مردم‌سالاری دینی و اتکاء به آراء مردم در همه ارکان نظام به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم در قانون اساسی نهادینه شده است.از سوی دیگر با توجه به هویت ملت ایران که یک هویت اسلامی و انقلابی است و با توجه به این‌که ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که کانون تحولات جهانی است و امروزه بسیاری از معادلات بین‌المللی و تحولات جهانی با برآیند تحولات منطقه خاورمیانه و آسیای جنوب غربی رقم می‌خورد، علاوه‌بر دستاورد مستقیم انتخابات که شکل‌گیری دو رکن مهم نظام یعنی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خواهد بود آثار ملی و بین‌المللی انتخابات هم قابل ارزیابی است.

برهمین اساس چون پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران همواره برای ما قدرت‌ساز و و امنیت‌ساز بوده و درواقع وقتی دشمنان می‌خواهند تهدیداتی را در عرصه‌های داخلی و خارجی برای ایران تدارک ببینند، یکی از محاسباتی که انجام می‌دهند درباره میزان نقش‌آفرینی مردم در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است. عرصه انتخابات یک عرصه بی‌بدیلی است و درواقع نقش‌آفرینی ملت در تعیین سرنوشت داخلی و حتی خارجی را نمایان می‌کند فلذا حضور گسترده ملت ایران در راهپیمایی بیست و دو بهمن امسال نشان‌دهنده آمادگی برای مشارکت مؤثر و جدی در انتخابات یازده اسفند است.

نقش مشارکت در انتخابات در حمایت از مردم غزه
سردار در رابطه با تاثیر مشارکت در مسایل بین المللی گفتید، بر همین اساس این روزها شاهد جنایات جنگی رژیم صهیونسیتی در غزه هستیم، روزانه چندین نفر از مردم غزه توسط نیروهای صهیونسیتی به شهادت می‌رسند که در این میان بیشتر آنها هم کودکان و زنان بی‌دفاع هستند، این موضوع موجب ناراحتی مردم ما شده است، به نظر شما انتخابات ایران در این موضوع هم تاثیری دارد؟
سردار طلایی‌نیک: در باره این سوال باید بگویم که با توجه به دغدغه‌هایی که اقشار گوناگون جامعه و ملت ایران در حوزه‌های مسائل منطقه‌ای و حمایتی که از جبهه مقاومت و ملت مظلوم غزه و فلسطین دارند، می توان گفت که انتخابات یازده اسفند پیام روشنی برای پشتوانه حمایتی ملت ایران از تحولات منطقه در جهت صیانت از منافع ملی ایران و کمک به ملت مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت خواهد بود.

حضور در انتخابات جهاد سیاسی برای تقویت قدرت دفاعی
به موضوع امنیت ملی و قدرت دفاعی کشور برگردیم، تاثیر انتخابات و حضور مردم در این موضوع تا چه میزان است؟

سردار طلایی‌نیک: ما در محاسبات راهبردی که از مؤلفه‌های قدرت دفاعی و ملی داریم یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های تحکیم قدرت دفاعی و ملی شرکت مردم در انتخابات است بنابراین باید هم‌وطنان عزیز حضور در انتخابات را علاوه‌بر نقش قانونی که برای تشکیل مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دارند به‌عنوان یک جهاد سیاسی و ملی برای تقویت قدرت دفاعی و ملی در نظر بگیرند. چون نیروهای مسلح از جنس مردم هستند، قدرت دفاعی ما برای صیانت از امنیت ملی کشور و ملت ایران هست، بنابراین یک آمیختگی و اثربخشی مضاعف در نقش‌آفرینی و حضور مردم در انتخابات یازده اسفند با ارتقاء قدرت دفاعی و ملی قابل پیش‌بینی است. مظلوم غزه و فلسطین دارند، می توان گفت که انتخابات یازده اسفند پیام روشنی برای پشتوانه حمایتی ملت ایران از تحولات منطقه در جهت صیانت از منافع ملی ایران و کمک به ملت مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت خواهد بود.

انتخاباتی پرشور و رقابتی و فعال را در پیش رو خواهیم داشت
فارس سردار به عنوان سوال آخر بفرمایید به نظر شما مشارکت مردم در انتخابات ۱۱ اسفند چگونه خواهد بود؟

سردار طلایی‌نیک: برآیند متغیرهای گوناگون رقابتی و مقدماتی، اعم از فضای عمومی فضای اجتماعی و امکاناتی که برای به شعب اخذ رأی توسط عوامل اجرایی و نظارتی فراهم شده‌ و همچنین ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که ملت ایران حضور فعال در انتخابات خواهند داشت. این مشارکت البته ممکن است در شهرهای مختلف از میزان یکسانی برخوردار نباشد، اما در مجموع برآیند متغیرها و ارزیابی‌ها نشون می‌دهد که ان‌شاءالله انتخاباتی پرشور و رقابتی و فعال را در پیش رو خواهیم داشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا