سفیر رژیم صهیونیستی، گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل را پاره کرد+ فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، گیلاد اردان، نماینده دائم رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، روز جمعه، گزارش شورای حقوق بشر این سازمان را پاره کرد و گفت که جای آن در زباله است.

روزنامه عبری «یدیوت آحارونوت» اعلام کرد که این حادثه در جریان نشست ویژه جمعه در مجمع عمومی سازمان ملل رخ داده است.

اردان به دلیل گزارش سالانه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که در آن به شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد شده بود، عصبانی شد و گفت: «شورای حقوق بشر از زمان تأسیس در ۱۵ سال پیش، با ۹۵ قطعنامه به اسرائیل حمله کرده و آن را محکوم کرده است، در حالی که مجموعاً ۱۴۲ قطعنامه علیه سایر کشور‌های جهان صادر شده است».

او پس از سخنرانی خود، در تریبون سازمان ملل، گزارش سالانه شورای حقوق بشر را پاره کرد و گفت: «جای این گزارش تحریف شده و یک طرفه در سطل زباله است.»

اردان همچنین به هرتزوگ، نماینده سابق این رژیم در سازمان ملل یادآور شد که او هم قطعنامه قبلی سازمان ملل را پاره کرده بود.

او پیش از پاره کردن قطعنامه شورای حقوق بشر گفت: «این تصمیم دقیقا همان کاری است که سفیر وقت اسرائیل از این تریبون انجام داد. من هم باید همان را با این گزارش ضدیهودی، تحریف شده و یک طرفه انجام دهم.»

نماینده رژیم صهیونیستی در این باره ادعا کرد: «شورای حقوق بشر ناگهان به «شورای هری پاتر» تبدیل شده است، شورایی از جادوگران که می‌توانند به طور معجزه آسایی باعث ناپدید شدن همه جنایات جنگی و جنایات حماس شوند.»

از جمله تصمیمات گنجانده شده در آن گزارش، تصمیم شورای حقوق بشر برای تشکیل کمیته تحقیقاتی برای بررسی جنایات رژیم صهیونیستی در نبرد ۱۲ روزه بین حماس و صهیونیست‌ها است.

در این گزارش همچنین به شهرک سازی صهیونیست ها، وضعیت حقوق بشر در کرانه باختری و بلندی‌های جولان اشغالی سوریه و حق تعیین سرنوشت فلسطینیان اشاره شده است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا