صادرات بیش از ۴۵ هزار تن انار و محصولات فرآوری شده از ساوه

حسن شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت کشت و صادرات انار در این شهرستان اظهار کرد: ساوه به عنوان یکی از قطب‌های تولید انار در جهان سالانه به طور میانگین بیش از ۱۰ هزار تن انار و ۳۵ هزار تن محصول تولیدی در قالب آب انار و کنسانتره تولیدی به صورت فرآوری

کد خبر : 421
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 10:56
صادرات بیش از ۴۵ هزار تن انار و محصولات فرآوری شده از ساوه

حسن شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت کشت و صادرات انار در این شهرستان اظهار کرد: ساوه به عنوان یکی از قطب‌های تولید انار در جهان سالانه به طور میانگین بیش از ۱۰ هزار تن انار و ۳۵ هزار تن محصول تولیدی در قالب آب انار و کنسانتره تولیدی به صورت فرآوری به سایر کشورها صادر می‌کند.

وی افزود: بیش از ۲ هزار هکتار از باغات انار ساوه گواهی گل و بالگپ از بازارهای جهانی دریافت کردند که مؤید ارگانیک بودن محصول و کیفیت مطلوب انار ساوه برای صادرات است.

رئیس جهاد کشاورزی ساوه تصریح کرد: انار ساوه از اواخر مهر تا اواسط آبان ماه به مرغوبیت و کیفیت مطلوب می‌رسد و در ساوه ۱۲ رقم تجاری انار وجود دارد که عمدتاً رقم ملس بوده و مابقی یوسف تبریزی و شیرین است.

شریفی گفت: مجموع باغات استان ۷۵ هزار هکتار است که شهرستان ساوه با وجود ۱۲ هزار هکتار باغ انار رتبه دوم کشور را میزان تولید و سطح زیرکشت دارد.

برچسب ها :

ناموجود