صداقت و یک چهره بودن عنصر مفقود در سیاست آمریکایی‌هاست

آفتاب‌‌نیوز :

 آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل و با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، اظهار کرد: صداقت و یک چهره بودن عنصر مفقود در سیاست آمریکایی‌هاست خوب بلدند برای مردم دنیا فیلم بازی کنند بایدن این هفته اعلام کرد اگر اسرائیل به رفح حمله کند بمب‌های سنگین را به اسرائیل نخواهد داد و در ارسال تجهیزات نظامی به اسرائیل تجدید نظر خواهد کرد از آن طرف داد و فریاد اسرائیلی‌ها بلند شده که بایدن به ما خیانت کرد و حماس بایدن را دوست دارد در حالی که همه این‌ها بازی است.

وی افزود: بایدن به خاطر خاموش کردن جنبش دانشجویان آمریکا و به خاطر رای آوری در انتخابات آینده این بازی را اجراء می‌کند و الا حمله به رفح شروع شده و با وحشی‌گری تمام از زمین و آسمان پیش می‌رود و مسلمانان بی‌پناه غیر از فرار از جهنم رفح چاره‌ای ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اسرائیل معبر رفح را نیز که تنها معبر مساعدت به اهالی غزه بود تصرف و چهار روز است که گذرگاه را تعطیل کرده است بایدن اگر راست می‌گوید چرا با شروع حمله اسرائیل به رفح ارسال سلاح را تعطیل نمی‌کند؟ اگر راست می‌گوید چرا دو هفته پیش ۲۶ میلیارد دلار در اختیار اسرائیل گذاشت تا با دست باز فلسطینی‌های مظلوم و زن و بچه‌ها را بکشد؟ آمریکا و اروپا با اسرائیل پشت پرده بر نابودی اهالی غزه تبانی کرده‌اند و خیال می‌کنند که بمباران کامل رفح حماس را از بین می‌برد.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: آن‌ها دشمن هستند و از دشمن جز قتل و غارت انتظاری نیست، اما وای بر حال دولت‌های اسلامی و آن دسته از ملت‌های مسلمان که به تماشای کشتار جمعی و نسل کشی فلسطینیان و زنان و کودکان مظلوم قبله اول نشسته‌اند. آن دولت‌ها دست نشانده‌های آمریکا هستند از آن‌ها امیدی نیست، اما ملت‌های مسلمان باید به اقتضای مسلمانی خود عمل کنند.

طوفان الاقصی به یک طوفان جهانی تبدیل شد

آیت الله عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها خاطر نشان کرد: طوفان الاقصی به یک طوفان جهانی تبدیل شد و گردباد‌های آن قاره‌ها را درنوردید و به مرکز فرماندهی قدرت اهریمنی دنیای معاصر یعنی آمریکا رسید خداوند این روز‌ها قهاریت خود را نشان می‌دهد و این روز‌ها جزو ایام الله است قیام دانشگاه‌های آمریکا را باید از جهات عدیده به فال نیک گرفت.

وی بیان کرد: دانشگاه هر کشور مرکز عقلانیت و مدنیت آن کشور و نماینده افکار عمومی است و حالا مشهورترین دانشگاه‌های آمریکا با تمام توان به حمایت فلسطین مظلوم آمده و شدیدترین محکومیت را نسبت به صهیونیسم درست کرده‌اند بزرگ‌ترین اشتباه دولت آمریکا این است که فرمان قلع و قمع تظاهرات و اعتصاب دانشجویان را صادر و دانشگاه‌ها را به پادگان تبدیل کرد؛ در حالی که دانشجویان اصلاً تخریب و آشوب ندارند و فقط باور‌ها و اعتقادات و خواسته‌های خود را اعلام می‌کنند.

آیت‌الله عاملی ادامه داد: طبق قوانین آمریکا در چنین موردی که مصداق آزادی بیان و حریت تعبیر است پلیس آمریکا حق دخالت ندارد یعنی حریم آزادی بیان و حریت اعتقاد باید حفظ شود، ولی آمریکا با حمله به دانشگاه‌ها ثابت کرد که آن مفاهیم فقط برای کوبیدن جهان سوم و استعمار و استثمار آن‌ها و ابزاری برای براندازی دولت‌های مشروع است.

آمریکا اعتقادی به دموکراسی و حقوق بشر ندارد

وی افزود: بایدن دیروز مطلبی درباره اعتراضات دانشجویان گفت که واقعاً یک فاجعه برای دنیا است او گفت «من با تظاهرات دانشجویان هر چقدر هم باشد سیاست خود را در خاورمیانه تغییر نخواهم داد!» با این حال ادعای دموکراسی هم دارند. از عجائب امور این است که آن‌ها می‌خواستند کریسمس را در ایران جشن بگیرند و خیابان‌های ایران را تبدیل به مرکز عصیان مدنی کنند، اما از قضا اسکنجبین صفرا وجود دارد به تعبیر ضرب المثل عربی: “انقلب السحر علی الساحر” سحر علیه ساحر تمام شد و به خودش حمله کرد.

وی گفت: معلوم شد در اندرون خود به دموکراسی اعتقاد ندارند به آزادی بیان، جریان آزاد اطلاعات، حقوق بشر، حاکمیت ملی، حق تعیین سرنوشت، ممنوعیت نسل کشی، ممنوعیت استعمال سلاح‌های کشتار جمعی، حق حیات، حقوق اساسی، کرامت انسان ها، برابری انسان ها، برابری حقوق و قوانین، به انسان بودن انسان‌ها به حرمت زن و کودک، ممنوعیت استعمال گرسنگی و بی‌آبی به عنوان سلاح جنگی، به حرمت حمله به مدارس بیمارستان‌ها دانشگاه‌ها و مساجد به حرمت تهجیر انسان‌ها از وطن تاریخی و مادری خودشان به لزوم احترام به مصوبات شورای امنیت به حرمت حمله به گروه‌های کمک کننده بین المللی مثل اونروا به حرمت حمله به نیرو‌های هلال احمر آمبولانس‌ها و… اصلا اعتقاد ندارند.

آیت الله عاملی با اشاره به اظهارات مسئولان آمریکایی در خصوص تظاهرات دانشجویان آمریکایی در حمایت از مردم مظلوم غزه تصریح کرد: یک مسئول آمریکایی در محکومیت تظاهرات دانشجویان ۴۹ دانشگاه آمریکایی می‌گوید این‌ها منویات آیت‌الله‌ها را اجراء می‌کنند این همان صدور انقلاب یعنی اندیشه ظلم ستیزی است.

وی تشریح کرد: ایران با این اندیشه وارد خانه دشمن شده و در بطن جامعه غربی حضور دارد و این مصداق بزرگ ابرقدرت بودن است یک فیلم از حضرت امام (ره) به ما یادگار مانده که در آن آقا سید احمد خمینی به امام (ره) توضیحاتی می‌دهد در آنجا کلمه دو ابر قدرت را به کار می‌برد امام فوراً می‌گوید ما هم هستیم! ما هم ابر قدرتیم! الان معلوم می‌شود که امام چقدر به تز انقلاب اسلامی و جایگاه آن در قلب ملت‌ها اعتقاد و اعتماد داشته است.

وی افزود: در ماجرای تظاهرات دانشجویان در دنیا یک نکته بسیار قابل توجه است پلیس آمریکا با خشونت تمام به زن‌ها حمله می‌کند آن‌ها را به شدت مضروب می‌کند دستگاه قضایی آن‌ها را زندانی می‌کند حتی زن‌های هیات علمی دانشگاه‌ها و مدرسین نیز در امان نیستند نکته این است که اگر صد یک آن خشونت در ایران توسط پلیس انجام و منتشر شود هم در کشور اعتراض بلند می‌شود و هم رسانه‌های آمریکا و اروپایی فیلم آن را به بوق و کرنا می‌گذارند همچنان که در مرگ مشکوک یک زن هزینه سنگین امنیتی برای کشور درست کردند از این معلوم می‌شود که اولاً آن‌ها با معیار دوگانه عمل می‌کنند ثانیاً دموکراسی واقعی در کشور ماست نه در کشور‌های غربی آن‌ها به مردم خود حق اعتراض به آن خشونت‌ها را نمی‌دهند.

امام جمعه اردبیل گفت:، اما در کشور ما آنقدر فضای باز سیاسی درست شده که همه در مقام قضاوت برمی‌آیند و در صورت اضاعه حق، اعتراض می‌کنند. قائله غزه قتلگاه اندیشه لیبرال دموکراسی بود و بلکه به تعبیر مقام معظم رهبری خود اسرائیل مصنوع همین اندیشه به عنوان قلعه امنیت غربی‌ها در خاورمیانه بود.

بی آبرویی آمریکا و اندیشه لیبرال دموکراسی

وی تصریح کرد: ضرب و شتمی که پلیس آمریکا با دانشجویان دختر و با زنان هیئت علمی دانشگاه‌ها انجام می‌دهد پیام وحشتناکی دارد با اقدامات وحشیانه پلیس آمریکا با دانشجویان و اساتید دانشگاه آبرویی برای آمریکا و برای اندیشه لیبرال دموکراسی نماند، آیا دفاع از اسرائیل این قدر برای آمریکا مهم است که خود را اینگونه رسوا نماید؟ 

آیت الله عاملی تشریح کرد: بایدن این هفته گفت با توجه به نیت اسرائیل جهت حمله به رفح در ارسال سلاح به اسرائیل تجدید نظر می‌کند این جمله برای اسرائیل خیلی سخت شد و تندرو‌های اسرائیل سخنان موهنانه در حق بایدن منتشر کردند در این بین دولت شرور انگلستان فوراً اعلام کرد که نیاز جنگی اسرائیل را با ارسال سلاح تامین می‌کند! با اینکه حزب دولت حاکم شکست سختی در برابر حزب کارگر به خاطر همین شرارت‌ها خورده است آن‌ها می‌گویند حاضریم حاکمیت خود را از دست بدهیم، اما اسرائیل را از دست نخواهیم داد و این از عجائب عصر ماست.

وی ضمن گرامی داشت آغاز ماه ذی قعده به بیان فضیلت‌های این ماه مبارک پرداخت و اظهار کرد: امروز روز اول ذیقعده است توفیق بزرگی است اگر کسی از امروز چله خود را شروع و در عید قربان ختم کند این تنها چله‌ای است که خداوند از آن خبر داده است.

 امام جمعه اردبیل افزود: در کلمه مواعده خیلی باید دقت کرد در این مواعده چه چیز‌هایی خداوند به حضرت موسی وعده داده بود؟ نمی‌دانیم، ولی می‌توانیم بگوییم خدایا ما را نیز از آن مواعده بهره‌مند بفرما در روایت است که حضرت موسی در آن چهل روز از شدت شوق به دیدار و از تصور لذت دیدار حضرت حق از آب و غذا افتاده بود.

آیت‌الله عاملی بیان کرد: سبک چله این گونه است که عامل به این چله یک عمل عبودی را انتخاب کند و چهل روز بر آن مداومت کند مثل چهل روز هر روز “یس” بخواند یا “الرحمن” یا “الواقعه” و بهتر این است که بر یک جمله استغفاریه با لحاظ گناهی که به آن مبتلی است مداومت کند و نیت خروج از اغلاق طبیعت مادی و بیت النفس کند.

وی تصریح کرد: ماه ذی قعده در یکشنبه نمازی دارد دارای فضیلت بسیار مهم و اهل برزخ در حسرت هستند که‌ای کاش در نامه عمل ما چنین نمازی بود این نماز، نماز توبه است توبه هر لحظه ممدوح و امر فوری است، ولی در بعضی از آنات قبولی بالای سر آن ایستاده است آقای بهجت می‌فرمود اینکه این عمل در یکشنبه و در ذی قعده باشد از باب تعدد مطلوب است یعنی آن را می‌توان در تمام ایام و ماه‌ها انجام داد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا