صدر: اجازه دخالت بیگانگان را در تشکیل دولت عراق نمی‌دهیم

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آناتولی، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر و حزب سائرون عراق که در انتخابات اخیر این کشور بیشترین میزان رای و کرسی پارلمان را بدست آورد، در بیانیه‌ای اعلام کرد اجازه دخالت خارجی‌ها در تشکیل دولت آینده را نخواهد داد.

او در ادامه افزود: سیاست ما در ارتباط با همسایگانمان نیز سطوح مختلفی خواهد داشت که اولین آن‌ها سطح کشور‌هایی خواهد بود که در امور داخلی عراق دخالت نمی‌کنند و به دنبال تحکیم روابط و فعال سازی دیپلماسی مشترک هستند.

صدر اضافه کرد: سطح دوم روابط با همسایگان مربوط به کشور‌هایی است که در عراق به صورت آشکار دخالت می‌کنند. ما با آن‌ها از طریق گشودن یک گفتگوی سطح بالا این مسئله را حل خواهیم کرد تا جلوی هرگونه مداخله خارجی را بگیریم.

مقتدی صدر تاکید کرد: «عراق در امور کشور‌های همسایه دخالت نخواهد کرد و سرزمین عراق منشا آسیبی برای آن‌ها نخواهد بود. به ویژه با کشور‌هایی که به حاکمیت عراق احترام کامل می‌گذارند.»

شایان ذکر است بر اساس نتایج انتخابات، جریان صدر با ۷۳ کرسی از ۳۲۹ کرسی در صدر برگزیدگان قرار گرفت. حزب پیشرفت به رهبری محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان پیشین (سنی مذهب) ۳۸ کرسی به دست آورد. در جایگاه سوم نیز ائتلاف دولت القانون به رهبری نوری المالکی با ۳۴ کرسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا